Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 18 éves gimnazista diák lány vagyok, és lenne egy problémám, amivel kapcsolatban szívesen fogadok (igényes) válaszokat. Tehát a lényege az, hogy régóta érzem azt, hogy az agyam nem tud kikapcsolni, azaz folyamatosan cikáznak a fejemben a gondolatok, és többnyire negatívan élem ezt meg, mert sokszor a félelmeim jelennek meg, ráadásul teljesen felesleges és bugyuta gondolatok ezek. Rájöttem, hogy megoldható lenne ez a probléma, ha találnék egy olyan tevékenységet, amely: lefoglalja az agyamat, hasznos, bármikor csinálhatom, és örömet szerez. Ezzel csak még az a bajom, hogy nem találom ezt a tevékenységet, és rengeteggel úgy vagyok, hogy nem hasznos. Például valaki azt tanácsolta, hogy tanuljak és, hogy arra koncentráljak, de amióta rájöttem, hogy a tanulás teljesen felesleges azért, mert kis idő alatt elfelejtjük a tanultak 90%-át, így egy kicsit se hasznos, és nem okoz örömet. Sportolni szerettem volna, de a környékemen nem találok semmi hozzám valót, a zenélésen is gondolkodtam, de már kiöregedtem abból, hogy jól tudjak játszani egy hangszeren. Ha valaki ezt elolvasta, és tudna ajánlani ötleteket, akkor azt megköszönném!

2017. ápr. 5. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én lekötnélek szívesen... Najó oda még lehet jobban ismernem kellene téged.:)

Viccet félretéve. Ismerkedj, lehet az a bajod, hogy nincsen társaságod.

2017. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ismerkedés résszel nincs problémám, sok barátom van.
2017. ápr. 5. 17:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy milyen barátaid lehetnek, de ha neked ez jelenti a barátság szó, akkor nagyon sajnállak. Másrészről kedves és kulturált válaszoló, ha nem tudsz valami használhatót mondani, akkor nem értem mit keresel itt ráadásul névtelenül. Nem gondolkodsz el azon, hogy milyen ember csinálja azt, amit te? Egy kicsit se süllyedsz el a föld alá, hogy egy ismeretlen emberrel kötözködsz, és akkor még büszke is vagy? Másrészről köszönet azért, hogy rádöbbentettél, hogyha tanácstalan vagyok, akkor végképp nem ide írom le, úgyhogy örülj annak, amíg tudsz, hogy ilyen taj paraszt vagy :)
2017. ápr. 5. 18:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem tartozik a válaszomhoz de azért szeretném leírni.Ugyan az itt lévő emberek kis része olyan aki igazából segítőkész a többi pedig csak itt próbálja kiélni azon vágyait amiket máshol nem tudnak .De ezektől ne megyen el a kedved az ilyen oldalaktól mert igen hasznosak lehetnek.Általában ilyen az internet:)


Nos akkor megpróbálok választ adni.

Szóval lényegében olyan mintha mindig csinálnod kellene valamit de mivel nincs még olyan amit szívesen csinálnál így az egész olyan mintha egy erőltetett dolog lenne.Ami természetes hogy negatív dolog így a gondolataid is lehangolóbbak lehetnek.


De nem vagy még fáradt? Mármint olyan lehet mint amikor álmos vagy de nem tudsz elaludni mert valami ébren tart.Elég buta hasonlat tudom:)



De ha olyasmit keresel amivel lekötheted az idődet akkor leginkább magadban és az interneten kellene szétnézned.Tudom nem egy hű de nagy válasz.Megpróbálok én is írni pát dolgot bár így nem ismerve nem biztos hogy tetszenek majd.


Hát ha szereted a történeteket akkor az olvasás segíthet akkor mindig agyalhatsz a történeten és a szereplőkön.


A futást,kerékpározást is próbálhatnád ha van rá lehetőséged egész megnyugtatók.


Vagy ha épen kreatív vagy rajzolgathatsz az is elégé leköthet.


Azért annyira ne ejtsen rabul ez a hasznos nem hasznos dolog mert eléggé meg komoríthatja az életed.Próbáld úgy felfogni hogy amit élvezel ami örömöt okoz az igen is nagyon hasznos:)


Ha egyáltalán nem tudod mit szeretnél próbáld meg leírni egy lapra hogy mit? és hogy miért? Aztán néz magadba és próbálj válaszolni erre a két kérdésre.De nyugi nincs mért feszültnek lenned végül is a világon a lehetőségek száma szinte végtele :D

2017. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
kezdj el drogozni az segít
2017. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4.kommentelő, köszönöm, hogy időt szakítottál rám. Hasznos tanácsokat mondtál, köszönöm szépen! :) rájöttem, hogy igazából csak keresem az életcélom és ezért érzek így.
2017. ápr. 19. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!