Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem tudom, hogy mit kezdjek magammal 21 évesen?

Figyelt kérdés

Másod éves vagyok, műszaki karon tanulok, nagyon nem szeretem, egyáltalán nem az én világom. Egy cég gyakorlatot is biztosít, így jó kis pénzt is kapok, amiért dolgozhatok. Eddig bírtam, egyszerűen nem szeretem ezt, legszívesebben soha többet nem mennék be a karra, se dolgozni.

Nézegettem már OKJ képzéseket 1 éve is, de mégis úgy döntöttem, hogy erőltetem a dolgot, de nem, nem lett jobb. Mindenki noszogatott, hogy folytassam, idióta vagyok, ha nem, mert hiányszak, jól keres stb. Belementem.

Most megint itt vagyok, hogy nézegetem az OKJ-kat, mert gyűlölöm az egészet.

A gazdaságtan, közgazdaság, menedzsment érdekelne, de büfészak sajnos, így nincs értelme, hogy oda menjek, szakot váltsak és fizetős is lenne.

Szeretek még pár dolgot, a hobbimat, a testépítést imádom, ez az életem, ez az egy dolog tartja bennem a lelket minden egyes nap, semmi más. Számítógépezni is szeretek, ennyi. Értek is ehhez a két dologhoz, de pl programozni sosem tanultam és nem hiszem, hogy menne egyetemen.

Mihez kezdjek magammal? Legszívesebben csak edzenék és itthon ülnék, de ez nem járja, mert kell a pénz a hobbimra és félrerakni kicsit.


2017. ápr. 16. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyitsz egy konditermet és a hobbidból jön a pénz.
2017. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó lenne, csak tőkém honnan lesz?
2017. ápr. 16. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Olyan munkát keress, ahol fizikai munkát kell végezni. Aközben mozogsz, nem kell annyit számolgatni...
2017. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan cipőben járok mint te, úgy érzem hogy elcsesztem az életem. El kezdtem tavaly egy Egyetemet és rájöttem nekem nem ez kell és mást akarok. Passziváltattam is magamat de jelenleg úgy érzem semmiben nem vagyok jó, rendesen alá vágta az önbizalmamat mindennel:/ Nem tudom mit kezdjek magammal miben vagyok jó vagy mit akarok tanulni, szar érzés ilyen bizonytalannak lenni.Ha úgy érzed te a testépítésben találtad meg a szenvedélyed akkor kezd erre mozogni, űzd a hobbidat mellette meg még össze szorított fogakkal is végig lehet csinálni a szakodat, vagy kérd át maga levelezősre már amennyiben ez neked lehetséges és a hétköznapok a tieid. Viszont ha ez sem akkor ne erőltesd, mert akkor egy csomó időd kárba vész.Lehet a barátaidnak igaza van, de nincs is annál szarabb érzés amikor nem szereted azt amit csinálsz és csak kényszerből csinálod végig, ki tudja aztán lesz e normális munkád utána vagy sem... mondjuk akkor se biztos hogy szeretni fogod. Átérzem a problémádat úgyhogy remélem sikerül helyre rakni mindent az életedben neked is.
2017. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Tudod, még sok dolgot végig kell majd csinálni az életben, amihez nem lesz kedved.


Szerintem te jó helyzetben vagy. Fejezd be az egyetemet. Jó szakon vagy, jól keresel. Közben járj edzeni, ez jó kikapcsolódás lehet. A szakmádból összerakod az indulótőkét a vállalkozásodhoz, és utána már csak azzal foglalkozol, amit élvezel.

2017. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én végigkínlódtam valamit, amit nem szerettem, aztán másoddiplomán megcsináltam, amit szeretek.

Nehéz előre tudni, hogy egy szak pontosan milyen és mennyire fog tetszeni.

Vagy csináld végig, vagy keress más opciót. Pl. munka/vállalkozás/ tanfolyam/ akármi, de tudjad, hogy mit akarsz!

2023. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!