Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bűntudat és megbánás nélkül...

Bűntudat és megbánás nélkül hazudok, mi baj lehet velem?

Figyelt kérdés
Nem esik nehezemre hazudni bárkinek bármiben, nincs bűntudatom, nem bánom meg. Jól csinálom, még sose buktam le és valahol még büszke is vagyok erre. Mostanában el szoktam gondolkozni rajta, lehet hogy van valami pszichés probléma a háttérben vagy ez csak egy rossz szokás?

2017. máj. 3. 20:19
 1/4 anonim válasza:
semmi baj nincs veled, sok ember csinálja még ezt és bennük fel se merül a kérdés, hogy ez gond lenne
2017. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok vele.


Ha egyszer kényszerből meg kellett tenned és huzamosabb ideig tartanod is kellett (ahogy nekem) akor könnyen megszokhattad így már nem esik nehezedre sőt természetes hogy néha néha hazudsz.


De le lehet szokni. Legjobb ha az apróbb hazugságaidat felfeded. (Pl azt mondod anyukádnak hogy a tanár ok nélküladott egyest mert a padtásrad a Pistike beszélt nem te. De közben pont te beszéltél akkor az ilyeneket fel kell válalni és le lehet szokni a hazugságról) én már haladok ezzel. Ha zavar ez a tulajdonságod neked is ajánlom.

2017. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy miért hazudsz. Van valami okod rá? Te örülnél neki, ha kiderülne, hogy a barátod hazudott neked? Ugye hogy nem. Ugye, hogy bántana. Na látod, ne hazudj, inkább figyeld, hogy mikor akarsz hazudni, és próbáld rávenni magad, hogy ne tedd meg. Légy jó. :)
2017. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A jelenséget,amikor valaki erkölcsi korlátok,lelkiismeretfurdalás nélkül követ el a társadalom által bűnnek tartott dolgokat,"Borderline"szindrómának nevezik.


A pszichiáterek személyiségzavarnak,míg a pszichológusok pszichózisnak tartják,s ezzel passzolják egymásnak,a pácienset,mert egyik szakma sem tud sokmindent kezdeni a jelenséggel.


Legtöbbször,valamelyik büntetésvégrehajtó intézmény söpri pokróc alá a problémát.


Ha a borderline szindrómában élő ember rájön,hogy mennyi szenvedést okoz a"normális"(általános normákat követő)embereknek viselkedésével,talán,egy tapasztalt,jó pszichológus segíthet rajta.


A szindrómát,rendszerint a 8-12 éves kor között hiányzó apai normarendszer hiánya váltja ki.

2017. máj. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!