Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik, hogy egy nagyon...

Létezik, hogy egy nagyon rossz gyerekkori emléket "elfelejtettem", majd most hirtelen "eszembe jutott"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hihetetlenül hülyén hangzik a kérdés. Nem tudom elképzelni, hogy ez lehetséges, de mintha már olvastam volna arról, hogy egy különösen megrázó emléket egy gyerek képes olyan szinten elnyomni, hogy az gyakorlatilag ki is törlődhet. Amikor rágondolok, teljesen bizonytalan vagyok, hogy vajon megtörténhetett-e. Az emlék jellegére nem szeretnék kitérni, elegendő az, hogy nagyon mély nyomot hagyhatott bennem, amennyiben tényleg megtörtént.

Tudna segíteni valaki?


Előre is köszönöm.



2017. máj. 26. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. máj. 26. 00:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utánajárok a dolognak.
2017. máj. 26. 00:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen igen.
2017. máj. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. máj. 26. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van ilyen. Létezik a regressziós hipnózis, amelyben felszínre szoktak jönni ilyen dolgok.

De spontán módon is előtörhet.

Bár materialista vagyok, a lélekkel nem tudok mit kezdeni, de létező.

Az élő állandóan gyógyítja magát. A testet, a lelket is. Ahogyan egy seb bevarasodik, új szövet alakul, a mentális énünk is gyógyítja magát.

Ha másképpen nem, akkor ilyen kizárásos módszerrel. Blokkolódik az az emlék, amelyet nem tudnánk elviselni.

Azt mondják, minden emlék eltárolódik az agyunkban, mint egy törölhetetlen merevlemezen.

Csak a hozzáférés bonyolultabb kissé. Így a szörnyű dolgok is ott vannak, mélyen.


Egyébként nem kell feltétlenül rendkívüli dolognak történnie, hogy a múlt egy darabja kiessen.

Én hamarosan hatvan éves leszek. Úgy két éve rácsodálkoztam a közlekedési múzeumban egy kétkocsis (nem csuklós!) troli makettjére.

Jé, hát ilyenen utaztam! De olyan régen volt, hogy teljesen kiesett az emlékezetemből.

Az ilyen találkozás a múlttal persze kellemesebb.

2017. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát!
2017. máj. 26. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen. Velem is megtörtént.

Nagyon érdekes volt, mert tisztán emlékszem, hogy üldögéltem és egyszer csak előjött. Össze is voltam zavarodva.

2017. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!