Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van abban valami furcsa ha én...

Van abban valami furcsa ha én mindig kimondom a települések teljes nevét, nem rövidítem őket le? (pl. ha buszon jegyet kérek)

Figyelt kérdés
Mert ugye a hosszabb nevű településeket általában az emberek beszédben lerövidítik mint pl. Balatonfüred helyett simán Füred, meg Székesfehérvár helyett Fehérvár, ilyesmire gondolok. Van abban valami furcsa, ha én mindig a települések teljes nevét mondom ki?
2017. máj. 28. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs, miért lenne?

Nyilván ez fakad az egyéniségedből.


Manapság mindenki tucatember szeretne lenni, de azért ez már túlzás... ;)

2017. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy Te is leszoknál a teljes nevek kimondásáról, ha naponta buszoznál pl. Szépkenyerűszentmártonba, vagy Jászfelsőszentgyörgyre, esetleg Nyugotifelsőszombatfalvára.

Na persze más a leányzó fekvése, ha valamelyik dunántúli településre utazol. Amennyiben Ág, vagy Bő községbe akarsz jegyet vásárolni, akkor nincs gondod a rövidítéssel. ;)

2017. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!