Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez a szociális fóbia miatt van?

Ez a szociális fóbia miatt van?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, hogy sz. fóbiám van-e, mert azt tudom, hogy sajnos igen. Az előbb beszélgettem valakivel, aki néha tök normálisan viselkedik velem, néha viszont nagyon bunkó, és olyankor én vagyok a nyomi. Rákérdeztem, hogy ezt mért csinálja, és az volt a válasza, hogy "fura vagyok, nem bír követni, egyszer nyitott vagyok, egyszer zárkózott". És egyébként ebben van igazság, tényleg ilyen vagyok. Szerintem azért, mert a személyiségem alapvetően nyitott, csak úgymond "átvette felette az irányítást" a betegség. De próbálom legyőzni, és úgy viselkedni, ahogyan alapból tenném, nem úgy, ahogy a fóbia miatt. Csak ez sajnos nem mindig sikerül. Hiszen, ha sikerülne, nem lennék szociális fóbiás, nem?

2017. máj. 29. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy fóbiás vagy? Legyél amilyen vagy, más se mindig és mindenkivel ugyanolyan. Talán azzal a "néha nagyon bunkó" emberrel nem is kéne beszélgetned.
2017. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ilyen a természeted, a személyiséged, és nincs ezzel semmi baj. Próbálj önmagad lenni, ne olyan, mint egy elképzelt valaki, legyél olyan, amilyen vagy, ha nyitott vagy, akkor legyél az, beszelgess, ha zárkózott, akkor legyél az, nem hiszem, hogy beteg vagy. Elfog az utálat es irtózol a tömegtől, az emberektől? Félsz, ha hozzad szólnak, vagy neked kell beszélni? Próbáld kiegyensúlyozni.
2017. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Akkor nyitott vki,ha szabadelvű,toleráns,hagyja a másikat úgy élni ahogy akar!

Addig terjednek a jogok amíg evvel más szabadságát nem korlátozza.(~nyitottság)

2017. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!