Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem mertem énekelni...

Miért nem mertem énekelni anno? De már késő

Figyelt kérdés

Túl vagyok a 3. X-en is,így már nem aktuális a dolog.


Eredetileg gyerekkoromtól kezdve énekelni szerettem volna. Néha adódott alkalom a helyi templomban,akkor azt mondták,hogy szép a hangom. Akkor már jártam zongorázni,kórusba kamarázni és népdalénekelni. A népdalokat eredeti hajlításuk szerint vissza tudtam adni, ezért egyszer az iskolai énekórán is nagyon megdicsértek.

Anyu egy ilyen templomi alkalomnál nagyon lecseszett (ő nem hallott énekelni,magam jártam), amikor belekezdtem,hogy ez csúnya és hamis,hagyjam abba. Gyorsan becsuktam a számat,aznap nem énekeltem többet. Egész hazáig veszekedett miatta,én meg szégyelltem magam. Ott hagytam el a hajlításokat először,onnantól csak simán mertem énekelni.

Telt-múlt az idő,eltelt kb 15 év,és bőven elmúltam már 20 éves,amikor az akkori pasim karaokézni járt. Ő tudta,hogy magánénekelni járok (felnőttként is),ezért egy száma közben váratlanul az orrom alá dugta a mikrofont egy másodpercre,és mire belekezdtem meglepődve,éktelen röhögésben tört ki mindenki előtt,hogy ez hamis. Úgy elkezdtem magam szégyellni,hogy otthagytam őt,az egészet és tulajdonképpen az éneklést is. Nem vagyok hajlandó énekelni senki előtt,félek,hogy tényleg hamis,hogy leégek,hogy bolondot csinálok magamból. Főleg a 10 millió x-faktor-jelölt országában,ahol ha meghallják,hogy esetleg jelentkeztél,nem az jut róla eszébe elsőre senkinek,hogy tanultál énekelni,hanem az,hogy elmentél leégetni magad és inkább maradj a fürdőszobánál.

Pedig az azóta már férjem (aki nem azonos az előzőekben említett kismajommal) rengeteget győzködött,hogy menjek az x-faktorba,de nem merek már. Azóta nem énekeltem (12 éve),nem képeztem a hangom,ki tudja,mennyit romlott már,azt folyamatosan fejleszteni kell,ahogy a hallást is (mert nincs abszolút hallásom sajnos). Ő sajnálja,hogy nem hallja a hangom,mert azt mondta,amikor csöndesen énekelek a tömeggel valahol (pl.templomban,nem egyedül),és kihallja,nagyon tetszik neki a hangom. De ő elfogult. Utoljára az esküvőnkön énekeltem,egyöntetűen azt a visszajelzést kaptam,hogy látszik,hogy képzett hangom van,tetszett mindenkinek.

De a szakma előtt már túl késő megméretnem magam 12 év kihagyás után,és akkor se mertem igazán,mert ha leégek,sosem dolgozom fel a szégyent. Túl fontos volt ez nekem.

Amúgy valahol úgy kell elképzelni engem,mint pl.Rúzsa Magdit. 2004-ben még kb egy szinten is voltunk,stílusban is. Csak neki sikerült ezen elindulni,nekem nem.

Hajszálra egyidősek is vagyunk,tehát kb úgy nézek rá,mint aki akár én is lehettem volna. Örök lyuk marad ez az életemben.


2017. máj. 30. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Sohasem késő, Wolf Kati is mostanában futott be.
2017. máj. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem késő.

Keress egy jó énektanárt és sok sikert kívánok neked!

Tini sztár már nem leszel, de bőven van még lehetőséged.

Bár még ez sem biztos, Sia pl. 41 éves.

2017. máj. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, ne már. Van már épp elég kornyikáló ingyenélő.
2017. máj. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Valószínűleg nincs túl jó hangod, csak átlagos. Hagyd a fenébe. Miert epp ez az álmod?
2017. máj. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

kedves #4, énekelni és zenélni jó. Nem csak megélhetésből, hobbiból is lehet űzni, fellépni menni.

Ha csak a tehetség számítana, akkkor a komolyzenét leszamítva huszadolva lenne a zenei élet. Minimum.

És eltűnne a süllyesztőben pl. Flour Tomi is: [link]

2017. máj. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ezt felesleges volt nyilatkoznia, mert anélkül is mindenki tudja :D
2017. máj. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Bármelyik énektanár álmából felkelve magasan leénekli ezeket a huszárokat, ez nem erről szól, hanem az üzletről.


A kérdező meg igenis valósítsa meg az álmát. Ha nem is lesz befutott sztár, de énekelhet klubbokban mindenki örömére, ahol eleve jobb a felhozatal, mint a slágerlistákon. Ismerek kitűnő jazz énekesnőt, neves budapesti hazz klubbokban is fellép, de a nagyközönség nem ismeri a nevét, pedig kenterbe verne sok slágerlistás csajszit. EZ csak üzlet, és bnem mindneki áll be a sorba.

2017. máj. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehetséges, hogy ha közönség előtt egyedül kell énekelned, akkor egy kis elfogódottság miatt kissé félremegy a hangod, de kórusban feloldódsz. Menj el egy kórushoz, ahol a karvezető tárgyszerűen meg tudja állapítani a képességeidet. Ha szóló karrierbe nem mersz belevágni még, akkor is az éneklés (és a zene) olyan örömet okoz a művelőjének, hogy emiatt kár kihagyni az életedből ezt az örömforrást.
2017. máj. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Susan Boyle szerinted hány éves volt, amikor befutott?
2017. máj. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
A 8.-nak van igaza! Énekkar!!!
2017. máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!