Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy növeljem a magabiztosságo...

Hogy növeljem a magabiztosságom? Tényleg hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve foglalkoztat az a téma, hogy én mennyire vagyok okos. Előtte annyira nem érdekelt, de mióta elkezdtem komolyan venni a tanulást, egyre jobban szerettem volna jobb agyi képességeket. Vannak pillanatok, mikor úgy érzem hogy bármit meg tudok csinálni, és bármit egy hallásra megtudok jegyezni. Persze, ahogy mondtam ezek csak pillanatok. Néha annyira irigylem azokat az embereket, akiknek elég kb. 1 óra minden megtanulására.

A szüleim szerint én a "jók" közé tartozom, akik ha tanulnak akkor eltudnak végezni egy egyetemet. Viszont én nem érzem így! Nagyon hülyének érzem magam. Vannak olyan hetek, amikor tényleg alig fog az agyam és nem jegyzek meg semmit. Volt olyan is, hogy mondtak nekem valamit, én meg utána 2 perccel később nem tudtam visszamondani. Szeretnék olyan lenni, akinek van nagy önbizalma és nem pánikól be az ilyenektől.

Most ballagtam 8.osztályból. Év végén 2db négyesem volt a többi ötös. Voltak időszakok, amikor eléggé sokat tanultam ezért az eredményért. Ezért érzem magam annak.



Mit lehet ez ellen tenni? Ha valaki hasonló szituációban volt/van, akkor kíváncsi vagyok hogy ő mit csinált ellene.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 3. 20:56
 1/1 anonim válasza:

ismerős szituáció :) erre én annyit tudnék mondani, hogy vannak időszakok, mikor egyszerűen belefáradsz a tanulásban, ez főleg év vége felé jellemző de kinél mikor, ilyenkor nem fog annyira az agyad. ez a stressz miatt van. ez ellen annyit tudsz tenni hogy hamarabb fekszel le, minél többet pihensz, és figyelsz az órán, így a nagy részét megjegyzed ott.

én nem gondolnám, hogy ezért hülye lennél :)

2017. júl. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!