Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogos, ha szomorú vagyok emiatt?

Jogos, ha szomorú vagyok emiatt?

Figyelt kérdés
Sok volt osztálytársam elvitte phd-ig, és egyetemeken tanítanak, én meg csak BA-t csináltam. Nem fejeztem be az MSC-t. Akkora lúzernek érzem magam.
2017. júl. 4. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadnál sikeresebb emberekhez hasonlítod magad, akkor mindig szomorú leszel.
2017. júl. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Kit érdekel a sok volt o.társad? Az a lényeg, hogy megtaláld a saját utadat, ahol olyannal foglalkozhatsz, amit szeretsz. Fejezd be, a BA semmire sem elég. Vagy ha nem tetszik, keress valamilyen más területet, OKJ-t ahol megtalálod amivel szeretnél foglalkozni.
2017. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szomorkodjak azért, mert rajtam kívül álló okok miatt nem megyek egyetemre és egy szakmát csinálok majd helyette? Nincs értelme neked sem ezen agyalni, azt tedd, ami neked jó, ne foglalkozz másokkal.
2017. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs jogtalan érzelem, csak tévesen felnagyított. Érdemes a saját céljaidhoz mérni az általad elért eredményeket, és nem másokkal összehasonlítani azokat. Mert mindig lesz "feljebb", és ezért mindig elégedetlen leszel.


Tűzz ki új célokat, ha ez a fontos, és érd el azokat. Nem kötelező ugyanazt csinálnod, mint "sok osztálytársad". Azt tedd, amit te szeretnél.


Az igazi lúzer az én szememben az, aki más életét éli a sajátja helyett, mert azt nem meri.

2017. júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!