Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit értesz azon pontosan,...

Mit értesz azon pontosan, hogy pl. valaki a csillagokba vágyik? És milyennek tartod az ilyen embert? ->pl. aki képes mindenkin átgázolni, csakhogy elérje a céját? Srb.

Figyelt kérdés
Pl. Hírnév, gazdagság stb...
2010. máj. 22. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen egy gerinctelen ember, aki gátlástalanul hajt át mások érzésein, nem kímélve ezáltal senkit és semmit. Egy szóval: NAGYravágyó


:)

2010. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az ilyen emberek szimpatikusak, én is ilyen vagyok..

(mondjuk a szüleimen nem tudnék átgázolni, de mások nem érdekelnek)

Bár közelebbi kapcsolatot nem építenék ki velük, mert ugye sose lehet tudni mikor szúrnak hátba:)

2010. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem nevezném épp átgázolásnak


Például nekem is vannak vágyaim és céljaim, és hogy őszinte legyek nem is kicsi célokról beszélünk. De ezt nem tudom megváltoztatni, gyerekkoromtól ilyen vagyok, ahogy angolul mondják " highflier " ami annyi, mint " magasan száguldó "

Ez a jellem az emberbe van belekódolva és ezen nem tudsz változtatni, pontosabban nem tudok változtatni.


Viszont nem nevezném érzéketlen átgázolásnak. Nekem például mindig az volt az álmom, hogy kikerüljek külföldre, hogy külföldihez menjek férjül, egy inteligens, kellemes és mitagadás, igen jómódú emberhez. De hogy ez annyira könnyű volna ? Azt nem mondanám . . .

Szerintem senki se itélkezzen más felett, főleg nem egy olyan felett aki saját erejéből jutott a csúcsra, mert senki de senki nem tudhatja, hogy min ment keresztül az az ember.


És végülis mindannyian " átgázolunk " másokon, többé kevésbé.


Én például nem úgy születtem, hogy másokat mindig letoljak és nem is szerettem olykor párbajozni másokkal. És ameddig az ember gyerek még ez megy egy ideig, de azután vagy te gázolsz át másokon vagy mások gázolnak át rajtad, úgy hogy .......


Én mai napig megválogatom a barátaimat, illetve azokat az embereket, akiket sosem bántanék. De tisztában vagyok vele, hogy ameddig nem én vagyok mindenki szerelme, addig én sem vagyok olyan biztonságban, hogy mindenkinek szabad utat engedjek és mindenkit hadjak magam mellett élősködni. És ez talán mindig is igy lesz, és addig ameddig valaki nem aljas, kétszinű, egoista, rosszindulatú, stb., addig nincs mitől tartania.


Ezenkivül meg felesleges leirnom, hogy nekem is milyen áldozatokat kellett hoznom, ahoz, hogy csak egy morzsányit is elérjek abból amit akartam. Eddig...persze továbbra is harcolok

És valóban sokszor lehet, hogy valaki a hirnévért képes bármire bárkivel szemben, de hidd el, hogy az élet kompenzál igyis úgyis, és mindenki visszakapja azt , amit adott. Viszont vannak esetek amikor ez nem érvényes, mert vannak emberek akiket tényleg rendre kell tanitani és az se baj sokszor, hogyha egy kicsit levered őket, mert legalább össze szedik magukat....szerintem :-D Lehet mások is kedvet kapnak, hogy átgázoljanak valakin, ahogy te is átgázoltál rajtuk xD :-D

2010. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

22:19-nek:

"Ez a jellem az emberbe van belekódolva és ezen nem tudsz változtatni"


Legnagyobb vicc. Innentől tényleg az a hülye, aki mondja. Hiszen ez genetika! Épp csak a felelősségnek nincs gazdája.


"mai napig megválogatom a barátaimat"


Ezzel a világodat választod ki. Nem olyan a világ, amilyennek te mondod, hanem olyan a te világod, amit történetesen univerzális elmélkedésként elénk társz, mert a te súlyos önkorlátozó hiedelemrendszered alatt annak vehetők.


"hadjak" nincs, van helyette "hagyjak", ilyen fura nyelv ez szótövekkel meg minden.



A kérdéshez: miért kéne minden nagyravágyó embernek mások ellen dolgozni? Milyen hülyeség ez? Miért ennyi idő, hogy valakinek feltűnjön ez? Vannak olyan kisvállalkozások (igaz még elenyésző), ahol fokozatosan társtulajdonosokká válnak az alkalmazottak, és működik. Kellett rágódni a koncepción (hogy oszlik utólag a befektetés, hogy korrigálják az "utólagos befektetés" kockázatmentessége miatt a felvehető hozamhányadot, ilyenek), de szépen fenntartja a céget és az érintett családokat, és nem akar passzióból se növekedni, célját elérte, boldog. Miközben nem bánt senkit. Érdekes.

2010. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az az ember szerintem, aki "megelégelte" a sok szenvedést és gyűlöletet itt a Földön, aki felismerte azt a nagy tévedést, amiben az emberek java része, többek közt a 3 dik válaszoló is van. Lehet lenéztek majd ezért, de Istenhez vágyik az ilyen ember szerintem, aki a csillagokba vágyik. Elvonulva a szennytől és teljes békét nyerve. :)

Van 2 szó a magyar értelmező kéziszótárban, egoista és önző.

Mindkettő ugyanazt jelenti, de az emberek az önzést természetesnek tartják, viszont az egoizmust elítélik...ez mégis hogyan?


üdv

25/F

2010. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!