Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek miért vagyok...

Szerintetek miért vagyok ilyen visszahúzódó? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Valamiért sosem mertem megszólalni, illetve társalogni más emberekkel. Általános iskolában én voltam az osztály legcsöndesebb gyereke, emiatt sokszor cikiztek és kiközösítettek. Feleléseknél, illetve amikor felszólítanak remegek és nem merek megszólalni. Viszont pár éve rátaláltam egy sportra, ami valahogyan edzéseken kikapcsol. Olyankor felszabadulok és beszédes vagyok. Viszont amikor suliba megyek mindig stresszelek, félek stb... Sajnos ez középiskolában sem változott, az elején úgy tűnt, hogy jó lesz... De itt is elkezdtek kiközösíteni. Mit tegyek?
2017. aug. 2. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Sokat segített, amikor rájöttem, hogy nem baj, ha nem vagyok tökéletes, mindig happy és vicces. Meg kell tanulnod leszarni, hogy mit gondolnak rólad mások. Ha ez megvan, könnyebb lesz szerepelni mások előtt. Hidd el, semmi nem történik, ha csak simán felelsz az órán. Ők talán jobban csinálnák? Ha esetleg kiderül valami gáz dolog rólad, csak mondd azt: és akkor mi van? Például: neked justin bieber a háttérképed? és akkor mi van? olcsóbb lesz a kenyér? Ne mentegetőzz, ne magyarázkodj semmiért. Nem fognak cikizni, ha látják, hogy nem fújod fel a dolgot, nem csinálsz nagy ügyet belőle. Az én helyzetem is akkor javult a gimiben, amikor elkezdtem lazább és kicsit viccesebb lenni. Még az is elkezdett haverkodni velem, aki előtte beszólogatott. Ne várd, hogy te leszel a menő srác az osztályban, de ha leszarod, mit gondolnak rólad az emberek, akkor sokkal kevesebbet sérülsz.


Amúgy mi az a sport, amit mondtál?

2017. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyébként ez a sport a kosárlabda.
2017. aug. 2. 17:05
 3/3 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok. Bár én sosem éreztem magam kiközösítve. Inkább én közösítettem ki őket. Ha ilyen hülyek, hogy ez miatt cikiznek minek szóljak hozzájuk.

Sport valóban segít. Nekem az alkohol, energiaital is oldja a csendességem, vagy valamilyen adrenalin löket. Lehet le van lassulva az agy vagy nem tudom. :D Bár nem hiszem, mert ha meg kell szólalni vagy ezerféle dolog játszódik le az agyamban, aztán végül nem mondok semmit.


Másik meg, hogy én társaságban nem nagyon tudok beszélni, viszont egy emberrel megy a dolog.

2017. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!