Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet valakit sajnálni...

Hogy lehet valakit sajnálni annak ellenére, hogy tudom mennyi szörnyűséget tett?

Figyelt kérdés
A pszihologus azt tanácsolta, hogy úgy tudom elengedni a haragom anyával szemben ha elképzelem miket mondanék neki hogy könnyebb legyen a lelkem. De ha elképzelem miket mondanék neki és sírna megsajnálom. Pedig nagyon rossz dolgokat tett amiket sose bocsájtok meg neki. Mégis sajnálom. Ez miért van?

2017. aug. 14. 01:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, és ez csak a képzelt világomba fordulna elő, hogy ő sírna. Mert ott fontos vagyok neki. És fájna ha ezeket a fejéhez vágnám. A valóságban nem ez történne hanem tényleg felse fogná vagy ordibálna, hogy mert én milyen vagyok.
2017. aug. 14. 12:15
 12/16 anonim válasza:
Talán inkább szeretnéd átélni, hogy sír ez miatt és valóban nem reális, hogy megtörténne. Mert azt egyfajta megbánásnak vennéd, hisz teljesen jogosan várnád el tőle.
2017. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kérdező :/ Kemény helyzet ezt nagyon....

a pszichológus mit mondott neked?

2017. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hogy azt sajnálom amilyen lehetne. Írtam neki egy levelet megbánás nélkül. És rájöttem minden a javamra vált, hogy nem nevelt tovább. Most is így lesz, hogy megint itthagyott csak még fájt. De hiszem, hogy jó okkal nem lesz benne az életembe ismét és végleg. Úgygondolom jobb ember lettem nélküle még ha nehéz is volt. Most amikor majd gyereket szeretnék nem akarom, hogy megkérdezze tőlem miért ilyen az én anyám. Nem akarom, hogy lássa ilyen anya-lánya kapcsolat is létezik.
2017. aug. 14. 22:36
 15/16 anonim ***** válasza:

Pedig ha elég nagy, akkor jó tudni hogy nem csak a tökéletes világ létezik. Hátha észreveszi valakin hogy ott nincs rendbe és hátha tud segíteni.


Annyi hogy majd figyelgesd magad hogy ne legyen az hogy egy régebbről marad hibás minta szerint neveled a gyerekedet. Sok helyen van ebből probléma hogy így öröklődik a probléma generációról generációra, az lánya azt látja amit az anyja csinál, azt hiszi normálisnak, vagy éppen a fiú látja az apját, aztán az is továbbviszi.

2017. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen nagyon figyelek mindenre. Így, hogy nevelgetem a hugom mindent megkérdőjelezek, hogy vajon normális-e ahogy reagálok rá vagy eltanult. Hálisten a pszichologus ebben is segít.
2017. aug. 17. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!