Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám egyedül, pszicho...

Hogyan tudnám egyedül, pszichológus nélkül legyőzni az önutálatot?

Figyelt kérdés

Mivel a szépség kategóriába írtam, ezért a külső dolgokra hagyatkozom, de a belsőmmel is gondjaim vannak. Szóval 18 éves lány vagyok és egyszerűen képtelen vagyok elfogadni magam, undorodom magamtól, hányingerem van, ha tükörbe nézek. És ez nem az a fajta dolog, mikor valaki dícséretért nevezi magát rondának, én legszívesebben leszaggatnám a bőröm és sírnom kell, ha eszembe jut, hogy ebben a testben kell élnem. Mások szerint átlagos vagyok, de szerintem csak azért mondják, hogy ne bántsanak meg. A legjobb barátnőm nagyon szép, mindig sok fiú bókol neki én pedig ennek örülök (((nyilván a sikereinek na))) de még nyomorultabbnak érzem magam belül. Kerestem hasonló kérdéseket, de mindre annyi a válasz, hogy fogadd el magad (((ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki megtenné))) meg hogy küldj képet, biztos nem is vagy ronda, de ez sem segít.

Szóval öhm igazából csak annyi a kérdésem, hogy létezhet-e ebből kiút önerőből, vagy mindenképp beszéljek valami szakemberrel? (Igazából félek, hogy kinevetne vagy zavarnám ilyen hülyeségekkel)



2017. szept. 2. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor nem kérek képet, mert ezek szerint hiába mond a környezeted bármit, az téged nem nyugtat meg. Fordulj szakemberhez! Nem fog kinevetni, mert a problémád komoly. Remélem, sikerül egy jobbat kifognod. Ami meg a férfiakat illeti, nem csak az számít, milyen a külsőd. Ha ilyen borzasztó véleménnyel vagy magadról, az - hidd el - kiül az arcodra. Talán ezért nem nagyon bókolnak neked.
2017. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Állj a tükör elé és ne azt nézd, hogy mit nem szeretsz magadban hanem azt, hogy mi a szép benned. Fel a fejjel. Ezt akarni kell (nem csak a WC-n lehet :D).

Biztos most azt hiszed, hogy "Persze ezt könnyű mondani chh...."

Én is voltam hasonló helyzetben. Utáltam azt, ahogy kinézek. Mindent utáltam magamban.

Nagyon nehéz evvel szembenézni de hidd el, hogy még ha nem is látunk, mindenkiben van valami szép. :)

Ne az foglalkoztasson, hogy a barátnőd mennyivel szebb nálad és, hogy te hogyan nézel ki.

Sokáig fog tartani de hidd el megéri most belevágni mert boldogabban fogsz élni :))

Aki ebben szakember az nem fog kinevetni mert ő direkt azért van hogy megértsen. Nem ő fogja legyőzni a te önutálatodat, de ő segíteni fog jó útra téríteni...

2017. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jól estek :)

Azt hiszem akkor erőt veszek magamon és keresek valakit, mert ez így tényleg nem élhető már

2017. szept. 3. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!