Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan aki örökké egyedül...

Van olyan aki örökké egyedül marad? Mi a véleményetek az öngyilkosságról? Aki öngyilkos akar lenni gyenge? Van olyan akit nm lehet szeretni? Egy pszichológus mennyit segít?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Aki öngyilkos akar lenni az semmiképpen sem gyenge, mert a depresszió nem könnyű, nem könnyű mindent teljesen feladni, úgy hogy nem bánod meg utolsó pillanatban. A pszichológos segíthet, de ha nem is, akkor semmiképp sem árthat. Nem ítélem el azt aki öngyilkos akar lenni. Hogy valakit lehet e nem szeretni, igen, ha nagyon szörnyű, idegesítő, ember. Van olyan aki örökké egyedül marad? Aki önként akár, megeshet, akié nem azt nem tudom...

16/l

2017. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Akar*

Aki*

Bocsi, telóról írtam, kijavította és nem vettem észre.

2017. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Van. Bátor dolog, nálam ez a megváltás. Nem gyenge. Nekem nem segített a pszichológus.
2017. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Aki öngyilkos akar lenni, abban eltört valami és úgy érzi, hogy nem lehet helyrehozni a dolgokat, pedig nem így van. Nagy akaraterővel ki lehet jönni minden depresszióból, a saját példámból tudom, a legmélyebb poklokat megjártam, de mindig kijöttem belőlük, mert óriási küzdőszellem van bennem. Nem ismerem a feladás szót. Nehezebb szembenézni saját magunkkal és kimászni a gödörből, mint a halálba menekülni. Életben maradni sokkal nagyobb bátorság.
2017. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Lehet hogy nagyobb bátorság, de ahhoz is kell bőven bátorság hogy valaki szeretteit, barátait, mindenkit hátrahagyon. Tényleg ki lehet belőle jönni( saját tapasztalat) de azért, egyszer visszajön, majd újra kijössz belőle, és újra visszaesel. Ez egy paradoxon, legalábbis nálam.

Ha van egy teljesen reális célod, amit elérhetsz, küzdhetett érte, akkor könnyebb. De sajnos nem mindenkiben van meg ez az akaraterő, nem mindenki annyira érős lelkileg, hogy ezt segítség nélkül meg tudja oldani. Van aki egyedül is ki tud jutni belőle, van akinek pszichológus kell, van akinek meg csak gyógyszerek segítenek. Mindenkinél más.

Gratulálok utolsó a sikeredhez, és kívánom hogy ne ess vissza soha többet.

2017. aug. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
29%

Biztosan van, de nem azért, mert senki ne szeretné. Szerintem mindenkiben meg lehet találni azt az aprócska csodát, ami benne rejlik, amit lehet szeretni, ami mindenkit értékessé, érdekessé tesz.


-


Én az öngyilkosságot mindig önzőnek tartottam - egy másik részről mégis megértettem.

Az öngyilkosság egy önző, de érthető (ettől nem elfogadott, sosem hagynék senkit meghalni) tett, mert például:


-az ember sosincs igazán és teljesen egyedül, csak ebben az állapotban már nem veszi észre ki van mellette

DE

érthető, hiszen megváltozik a gondolkodása is.


-az öngyilkos ember nem mindig gondol a következményekre, és azokra akiket hátrahagy (család, barátok, akárki) - csak arra, hogy Ő meg akar halni, és meg is fog.

DE

sokszor úgy gondolja, senkit nem hatna meg a halála, hogy jobb lenne nélküle, stb., így ez is érthető.


-


Az, aki azon gondolkodik, hogy véget vet az életének, nem gyenge, ez hülyeség. Az szuicid gondolatokat valaminek ki kell váltani - lehet az évek óta, vagy hosszú ideje tartó depresszió, traumák. Na most, aki ezeken átesik, nem gyenge. Az erős emberek sem mindig erősek, nem?


-


Mint fent írom; szerintem nincs, mindenkiben van szerethető, és csak rá kell találni, mi az.


-


Amennyiben jó, sokat. De ha nincs kereted, lehetőséged egy tényleg JÓ pszichológusra, a barátok, család is rengeteget segíthet - persze ehhez az, kell, hogy tudják, mi a baj, hogy elmond.


Én pszichológus nélkül is félig kilábaltam a depresszióból, és már sokkal többnek, jobbnak tartok mindent - ugyan nem teljes gyógyulás ez, érezhető.

2017. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Azt senki nem tudhatja, hogy az öngyilkosságot elkövetett ember fejében mi zajlott le előtte!

Csak azok mesélnek, és következtetnek, akik nem merték megtenni, tehát Ők gyávák! A gyengeségüket vetítik mindig másra. Mivel a pszichológia mint tan, ezekre alapozza tanításait, ezért kétségbe vonható a hatásossága is.

Az én statisztikám szerint, az öngyilkosság hátterében nem pszichikai hanem olyan szervi elváltozás áll, amit a tudomány még nem firtatott. Ha valakit érdekel privátban elmondom.

2017. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) várom a további válaszokat is:))
2017. aug. 6. 14:30
 9/17 A kérdező kommentje:
Én a mai emberek miatt szerettem volna öngyilkos lenni régebben azt senki se tudja hogy hány ember lett miattunk öngyilkos mert nem volt túl szép mindenki azt mondja hogy fogagyák el magukat és mások is elfogadják őket meg hogy negatív a kisugárzásuk és ezen kell változtatniuk de miért negatív a kisugárzásuk?miattunk miattunk lett egy nagyon jó barátom öngyilkos nm fogadta el soha senki mert nm volt jóképű levegőnek nézték és +bele is tapostak egyet azzal hogy piszkálták van aki azt mondja hogy az öngyilkosság gyáva dolog nagyon nem az ebből nem volt más kiút könnyű azal segíteni valakin hogy fogagya el magát de ezzel nm segít senki nm magát kell elfogadnia mert ő elfogadta magát mégis piszkálták na akkor hogy fogagya el magát?ezt csak azért mondtam el mert én is ugyanígy érzem és mások is azt mondták nekem hogy fogagyam el magam oké elfogadtam ronda vagyok de legalább van egyéniségem így gondolom de jobb let?nem minden ugyan olyan na mi itt a megoldás?
2017. aug. 6. 15:49
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
fogadja, fogadják, fogadjam,
2017. aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!