Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyatosan félénk vagyok,...

Iszonyatosan félénk vagyok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom biztosan, hogy megfelelő kategória-e, ha nem akkor bocsánat.

Szóval az a gondom, hogy iszonyú félénk, szorongós és gátlásos vagyok. Ha két embernél több figyel rám egyszerre, már vérvörös leszek és dadogni kezdek, ami miatt sokszor kiröhögnek, ettől meg csak méginkább zavarba jövök... Ha vásárolnom kell, vagy az utcán megkérdeznem valamit egy idegentől, akkor is teljesen melegem lesz, remegni kezd a gyomrom, elhalkul a hangom, mindig kínos helyzetekbe kerülök, mert ilyenkor összezavarodom és kapkodva hülyeségeket beszélek.

Minden közelebbi ismerősömtől olyan visszajelzéseket kapok, hogy okos, kedves, szép lány vagyok, és mégis, ismerkedni sem tudok emiatt, a legapróbb stresszhelyzettől teljesen átváltozom. Van, hogy úgy jön ki a feszültség ilyenkor, hogy elkezdek röhögni, na az is nagyon kínos.

Egyébként is elég csendes és visszahúzódó vagyok, mindig tisztában voltam vele, hogy sosem leszek a társaság középpontja, nem leszek az a mindenhova kisugárzó lány, és ez rendben is lenne, de ez a félénkségem miatt már teljesen kezelhetetlen.

Már ha valaki akivel nem olyan közeli a kapcsolatom megkérdezi, hogy hogy vagyok, már iszonyú vörös leszek, dadogok, nem tudok egy értelmes mondatot végigmondani, ezért nagyon nehezen szerzek barátokat.

Nem tudom, így se barátaim nem lesznek, és ami mostanában jobban bánt, hogy a fiúkkal is így vagyok.

Tudtommal minden viszonylag rendben van velem, (ezt leszámítva) de ez nem igazán jön ez le abból, amit az első nagyjából húsz alkalommal levágok egy srácnak, és meg is értem...

Hogy lehet ezen segíteni? Mit kezdjek vele? Ez egészen elveszi az önbizalmam, és annak hiányától még félénkebb leszek, tehát ez egy ördögi kör...

Mit tehetnék?

Köszönöm ha segítetek!

16/L



2017. szept. 19. 23:05
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Sikerült azóta megszabadulni a pirulastol?
2022. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!