Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gátlásos vagyok, hogyan...

Gátlásos vagyok, hogyan oldódjam fel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen túlságosan szorongó vagyok. Sokszor például becsípődik a ruhám a székbe tanórán, és nem merem eligazítani, mert biztos, hogy valaki néz, és valami hülyeséget gondol rólam, vagy beégek valahogy - ezeket gondolom. Vagy ha TV-t nézünk, szintén az osztállyal, és a TV-n visszaverődik a fény, sokszor nem merek a TV-re nézni, mert látom a társaim fejét, és mi van, ha azt figyelik, jogy én mikor nézek rájuk? Órákon, ha sejtem a kérdésre a választ, sem merek megszólalni, mert mi van, ha berekedtem, és hülye lesz a hangom, vagy egyszerűen valami orbitális baromságot mondok? Tudom, hülyeség, de ezt a szokásomat nem tudom legyőzni... Ráadásul ez nem nagyon feltűnő, és ilyenkor feszengek, minden bajom van, persze csak csöndesen, magamban, nehogy valaki észrevegye... Mit tegyek?
2010. máj. 28. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
sósavval
2010. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ugyanilyen vagyok,csak rosszabb.keress barátot,
2010. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy más nézőpontból tanácsot adni igen nehéz.Évek múlva erre úgy fogsz nevetve emlékezni"bakker,de hülye voltam!"Vajon mi okozta ezt az önbizalomhiányt,miért gondolod,hogy jobb elbújva lenni?

Arra vigyázz,hogy ha félénkségből előre vetítesz ijesztő dolgokat,bekövetkezhetnek.Valahogy át kellene járjon a tudat,hogy érsz annyit,mint a többiek,hogy ha rád néznek,mikor beszorul a ruhád,az csak egy természetes,ösztönszerű mozdulat,de NINCS MÖGÖTTE ÍTÉLET.Próbálj meg ne a külvilág szemével gondolkodni.A legtöbb esetben ugyanis szó sincs arról,amit mi hiszünk,ezt nagyon komolyan mondom.

Ha szorongani kezdesz,hagyd abba a gondolkodást.Ne menj bele.Rázd le magadról.Gondolj valami egészen másra.

2010. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amugy én is ilyen vagyok :D
2010. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor képzel azt, hogy TE sem gondolnál semmit ha egy osztálytársaddal ez történne vagy bárkivel. Hát ŐK sem gondolnak ilyenkor rólad SEMMIT. Erre gondolj mindig.
2010. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!