Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a helyes döntés? (Bölcsész)

Mi a helyes döntés? (Bölcsész)

Figyelt kérdés

Üdv!

Az a helyzet, hogy nem tudok túllendülni az érdeklődési köröm, a segíteni vágyásom és az erősségeim közötti falakon.

Más szóval: érdekelnek a nyelvek és a kultúrák, főleg az ókori népeké (avaroktól vikingeken át rómaiakig). DE úgy érzem, hasznossá kéne tennem magamat (csakis(!) önmagammal szemben ilyen téren elég magasak az elvárásaim). Nem tudok teljesen belenyugodni, hogy én szerencsés vagyok, de mások betegen vagy mélyszegénységbe születtek és segíteni szeretnék. Szívesen tanítanék olyan gyerekeket/kamaszokat, akiknek számít a lehetőség, akik tanulni akarnak. De ránézek pár osztálytársamra és elmegy a kedvem, míg más nehézségeket (tananyag megmagyarázása) szerintem leküzdenék. De úgy érzem, ha nem ezt választom, nem segítek senkinek és cserbenhagyom a gyerekeket.

Ugyanakkor a valódi tehetségem a kreativitás. És kb ennyi. Írok, rajzolok, olvasok (sokat agyalok), de... másban nem vagyok valami jó, tehát ami érdekel (magyar-töri-nyelvek) azt tanulom, de reál tàrgyakhoz hozzá se tudok szagolni. Plusz túlérzékeny vagyok és elég szerecsétlen kombinációja a befelé forduló és ambivertált személyiségnek.

Nem tudom, merre tanuljak tovább, hogy hasznos is legyek (aka segíthessek is), de szívből is dolgozzak egyetem/főiskola után.

Van erre valami lehetőség?



2017. okt. 2. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ha be tudod áldozni ezt az ókori nyelves cuccot, akkor lehetnél vmi humán tanár (idegen nyelv/magyar/töri/whatever közül kettőt válassz). Aztán hobbi szinten tanulhatsz ókori nyelveket. Pl szabad kreditbe.


Vagy menj valamelyik ókori nyelvek szakra és mellette önkénteskedj valami szervezetnél. Azért ez utóbbit meg kell fontolni... Ha nem élő, hanem ókori nyelveket tanulsz, akkor nincs nagyon más perspektíva, mint a tudományos pálya. Bölcsész vagyok, nagyjából látom.

2017. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!