Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Drága autót vettem, rossz...

Drága autót vettem, rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Nem régiben vásároltam egy erős,sportos, nagy értékű autót.Nem hangoztattam, nem használtam még, csak amíg haza vezettem. Édesapámmal szóba jött ez a téma, hogy mennyire éri meg luxus autót vásárolni manapság, és mi értelme van. Azt mondta, hogy az autó csak egy használati eszköz.(amiben egyetértek vele) Véleménye szerint, aki drága autót vesz, "függetlenül attól, hogy szabályosan közlekedik, viselkedik az úton,ő kivagyiságot

, nekem bmw-m van, neked opel, te rossz ember vagy , személyiséggel rendelkezik". Szerinte ez erkölcstelen, megalázó. Amióta lezajlott ez a beszélgetés, szégyenlem a pofám, rossz embernek, és "erkölcstelennek" tartom magam. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez mennyire "megalázó" másokra tekintve, holott látom hogy az emberek nagy része egyik napról a másikra él. Ugyanakkor tudom,nem szabadna ezt éreznem. Az autó vásárlásánál minden szempontot figyelembe vettem!(Kényelem,erős karosszéria, szép, de nem túl rikító külső)

Szeretem ezt az autót, de ez a beszélgetés komoly szinten felkavart.

Segítsetek kérlek.



#ember #sznob #becsület #önismeret #emberség #jó ember #nagy értékű autó #felsőkategóriás autó
2017. okt. 6. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha anyagi szempontból megtehetted, akkor miért lennél rossz?

Ennyi erővel a barátnő is csak használati eszköz, válassz egy csúnyácskát, butácskát.


Az ilyen emberek, mint az apád, nagyon faék egyszerűek. Én ki nem állhatom az ilyeneket, mert ha rajtuk múlna, még mindig a barlangban aludnánk.

2017. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted és nem terhelte meg a pénztárcádat akkor semmi gond nincs vele. Ha hitelre vetted, és eladósítottad magadat évekre, mert neked villantani kell, akkor rohadt gáz.
2017. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megtehetem , és jól érzem magam benne. Amint elkezdek rendszeresen eljárni ezzel az autóval, igyekszem megmutatni hogy én továbbra is ugyanaz az ember vagyok.
2017. okt. 6. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha idáig nem voltál rossz ember, akkor most sem vagy az.

Igyekezz nem elszállni az autódtól, akkor remélhetőleg más sem hiszi majd ezt.

2017. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Közben írom fel egy kis cetlire az apalszabályokat.

Itt egy pár db.:

-Zeneüvöltetés, szigorúan lakott területen kívül, 0 gyalogos forgalommal, 0 vagy kisebb autós forgalommal.

-0 gyorshajtás, maximum külföldi autópályán, ahol nincsen sebesség korlátozás

Eddig ennyi, majd kialakul idővel, bízom benne!

2017. okt. 6. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt ilyen felkavaró élményem. Amikor gyürüt kerestünk, az elsö gondolat a gyémánt volt. Megtehettük, miért ne? Egyszer házasodok! Ki is választottam egyet. De nem vettük meg, gondoltam alszom rá egyet.

Este bevillant, hogy egyszer láttam egy ismeretterjesztö filmet a gyémántbányászatról és a gyerekrabszolgaságról...

Mondanom sem kell, sima egyszerü karikagyürü lett a vége.

2017. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6


A gyémánt gyűrű teljesen más szitu, nem is használati tárgy.

2017. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Rossz ember ettől nem vagy, ostoba azonban igen. Mit törődsz mások véleményével? Nem neki vetted hanem magadnak, ugye? Márpedig akkor neked kell, hogy megfeleljen.


"0 gyorshajtás, maximum külföldi autópályán, ahol nincsen sebesség korlátozás"

Akkor az nem gyorshajtás.

2017. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van... Néha én sem értem saját magamat.
2017. okt. 7. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Megdolgoztál érte, megérdemled, ha erre vágytál. Az hogy mit szól hozzá pl. az irigy szomszéd, aki egész életében csak a frkát verte, az meg mit számít?
2017. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!