Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki még nihilista, ti milyenek...

Aki még nihilista, ti milyenek vagytok?

Figyelt kérdés

Én tiszteletben tartom az emberi szabadság jogát. Azt akarom, hogy a világon az embereknek jó legyen. Nem tartom jónak a megcímkézéseket és a xenofóbiát is hülyeségnek tartom. A rossz dolgoknak a pozitív oldalát is figyelembe veszem. Nem akarok uralkodni senkin, inkább nyújtanék valamit az embereknek.

Legszívesebben én is alkotnék valamit (könyv, képregénysorozatok amikre ötletem is van), hogy ne csak a fogyasztók közé tartozzak és szolgáltassak valamit én is a világnak, de elég gyenge az akaraterőm mert bennem van a "minden mindegy" mentalitás ami a nihilizmusból ered.

Tehát én szeretem ha jó az embereknek és az élet kihasználását is ha lehet hirdetem, még ha én ebben nem is vagyok annyira jó. Még ha nem is hiszek abban, hogy fontos ha én elérek valamit, én örülök ha más termékenyen él.

Ezek ellenére kicsit ellentmondásosan azt gondolom, hogy az apokalipszis talán nem is lenne rossz, mert az élet nagyon sok esetben szenvedés és amúgyis tök mindegy minden. Talán jobb lenne a teljes pusztulása a világnak.


Érdekel más nihilista hogyan gondolkodik, mert ismerek senkit?



2017. okt. 9. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja meg néha rámtör, főleg a munka gondolatától, hogy franc az egészbe, minek tartom fent magam.
2017. okt. 9. 16:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok vele
2017. okt. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Picit mintha magamat olvastam volna. Évek óta nihilista vagyok, pontosabban talán egyre inkább, hiszen ez percről percre növi ki magát a gondolkodásban. A mai napig vetekedik bennem a megrögzült akarás és ez a felfogás, hisz én is szeretnék mondjuk könyvet írni, akár nihilista dolgokról, de tényleg, annyira mindegy ez is, mint minden más, hogy ez egyszerűen kiöli a tettet, és még csak nem is hagyja, hogy okot találhassak bármire. Én sem gyűlölöm az embereket, én is szeretem, ha alkotnak, cselekednek, ha próbálják nyomát hagyni a létezésüknek, de attól még értelmetlennek látom az egész folyamatot elejétől a végéig. Mikor ez elkezdett kialakulni bennem még azt gondoltam, hogy bár nagyban megváltoztatja a hozzáállásomat mindenhez, új utakat nyit előttem, nehezebbeket, érdekesebbeket, értelmesebbeket. Aztán eltelt pár év, és most azt mondom, hogy egy új út is csak egy út a sok közt, értelmesebbre vágyni pedig azonos a fejjel a falnak rohanáshoz. Szinte lehetetlen megtalálni a módját annak, hogy összeegyeztesse az ember a nihilizmust az élettel, amit itt élni lehet, és még csak ez sem, mint kihívás tárul elénk. Meg hát, mit számít, hogy milyen? A létezés minden apró darabja az értelmetlenségbe rohan, megpróbálni elkapni őket félúton még nem teszi értelmessé, csak illúzióvá. Ha gondolod írhatsz és beszélgethetünk ezekről, ha van kedved hozzá, én sem ismerek más nihilistát, de érdekelnek mások gondolatai.
2017. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek céljaim :) Én az önpusztitást és a lassú halált választottam.
2018. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nihilista vagyok :D A célom, hogy jól érezzem magam az életben és minél több dolgot tudjak meg, egyébként biológus vagyok és vannak gyerekeim
2019. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!