Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a csúcsról nagyon mély...

Ha a csúcsról nagyon mély pontra kerültem, hogy tudnám újra összeszedni magam?

Figyelt kérdés

Egy pár éve még minden szuperül alakult körülöttem, odavoltak értem a nők, jó egyetemre jártam, jólétben éltem.

Most meg, kikerültem a nagyvilágba, nem tudok elhelyezkedni a diplomával, nem megy a párkeresés, nincs semmi sikerélményem, nincs egy biztos pont az életemben, egymás után jönnek a csapások és valahogy minden baromi szerencsétlenül alakul. Teljesen elment a kedvem, nincs motivációm, egész nap csak fekszem, még a legapróbb dolgokhoz is alig van energiám, teljesen árnyéka vagyok önmagamnak. Mert valójában ez nem én vagyok, csak most valahogy minden balul sül el egyszerre és ezt nem könnyű megemészteni, úgy hogy nem vagyok ehhez hozzászokva, mivel korábban pont az ellenkezője volt igaz.


2017. nov. 28. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen diplomát szereztél?
2017. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne offoljatok, hanem a kérdésre válaszoljatok, ha lehet! Köszönöm!
2017. nov. 28. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Összeszedni csakis úgy tudod magad, hogy apró célokat állítasz fel magadnak, semmiképp se akard a nagy egészet megoldani, az még lejjebb húzna. Mivel eléggé a padlón vagy, onnan már csak felfelé van út, ne aggódj. Pl. első lépés, hogy egyél rendszeres időben, és aludj megfelelő mennyiségben. Aztán a következő pl., hogy reggel tervezd el, hogy ma nem csak fekszel egész nap és sajnálod magad, hanem mondjuk elmész sétálni vagy futni egy félórát. Brutál nehéz lesz elindulni, de ha már belekezdtél és csinálod, akkor örülni fogsz, hogy megtetted. Túlléptél önmagadon kipipálva. Ez apróságnak tűnik, de ilyenkor segít. A mozgás azért is jó, mert felfrissíti az agyad a tested, jobb kedved lesz, tisztábban fogod látni a helyzeted. Idővel, ha jól megy a kis dolgokban, akkor szinte magától lesz több "feladatra" igényed, erőd, és már nem fogsz energia nélkül feküdni cél nélkül, mert beindul a gondolkodás. Gondolkodás arról, mi a következő lépés, pl hogyan találj munkát. Ha ez még korai, akkor keress valami olyan elfoglaltságot, ami még örömet okoz, és eltereli magadról a figyelmet. Ha jól érzed magad egy tevékenységben, az is ad egy löketet, hogy a többi dolgoddal is foglalkozz.
2017. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!