Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti el tudtok képzelni olyan...

Ti el tudtok képzelni olyan élethelyzetet, hogy az öngyilkosság mellett döntötök?

Figyelt kérdés
2017. dec. 5. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Simán
2017. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bármi amiért értelmes országban az eutanáziát engedik. Csak egy esetben van értelme a halálnak az élet szentségén felül, ha azzal gyógyíthatatlan és visszafordítatlan állapotú folyamatosan szenvedő embert kímélnek meg.
2017. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Régen azt hittem, aki öngyilkos, az egy önző ember.

Azóta sikerült egy hozzám közeli ember álláspontját meghallgatni. Egyáltalán nem gondolom már önzőségnek.

És még csak nem is kell ez a szent duma, hogy gyógyíthatatlan beteg légy hozzá.

2017. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha 100% hogy életem hátralévő részében már csak szenvedni fogok. Nem azt értem alatta hogy hajlékzalan leszek vagy hogy nem lesz senkim, mindenki utál stb. Ennél rosszabbra gondolok...

De így is valószínűleg csak akkor tudnék az lenni ha nem fájna.

2017. dec. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
felmerül bennem a kérdés, hogy mi lehet rosszabb ennél?
2017. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Igen, el tudom képzelni.. :'(
2017. dec. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos el... nagyvonalakban a történet annyi, hogy 1997-ben 8-an elhagytuk a hazánkat, egyikünknek sem volt már családja, nem akartunk otthon maradni, azt hittük, ha valahol máshol kezdünk új életet, talán könnyebb lesz... nem volt az, az utolsó barátom 2014-ben oltotta ki az életét, ma már csak én élek a 8 közül, nekem nincs bátorságom ahhoz, hogy menjek erről a világról... szörnyű volt végig nézni, ahogy az évek alatt elmentek mellőlem, mert nem birták feldolgozni azt, ami odahaza történt, ideig-óráig elviselhető volt, de folyamatosan nem... sokszor érzem, hogy én is távozok, de képtelen vagyok rá, gyakran elgondolkozom azon, hogy miért kell nekem mindent túl élni, miért nem halhattam meg odahaza, miért ez a sorsom, miért vagyok kárhozatra itélve, soha nem fogom megérteni, de beletörődtem és élek így, amíg utól nem ér a halál...
2017. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4-es Senki nem todhatja előre, hogy fog e fájni. Akinek sikerül, attól már nem tudod meg. Ez a legfőbb oka, hogy én nem merem megtenni.
2017. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A halál az élet része! Mindenki szíve joga eldönteni, hogy meddig él! Szerintem nincs abban semmi rossz és nem gyávaság ha valaki befejezi önkezével az életét. Addig emberhez méltó az élet, amíg a boldogságunk kiteljesedéséhez adott és szerzett tulajdonságaink segítenek, a jószerencse árnyékában. Hogy ez kinek mi: szerelem, a 250 cm megugrása, 5 gyerek, kocsi, stb... már egyén függő. Számomra nemesebb egyszer megnyalni életem fagylaltját, élvezni minden pillanatát és beledermedni abba a pillanatba mint üres tölcsért rágcsálni hosszú évtizedeken át!
2017. dec. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Te el tudsz képzelni egy olyan helyzetet ahol az élet mellett döntesz?
2018. jan. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!