Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van olyan vágyam, hogy...

Miért van olyan vágyam, hogy néha belemennyek olyan hülyeségekbe, amiknek tudom, hogy a következménye rám nézve káros?

Figyelt kérdés
Idiótaságokba. Leinni magam s*gg részegre, vagy fűbe-fába belekötni, férjes nőknek udvarolni, kísérteni a sorsot. Valahol egy előadásban hallottam, hogy az emberben dolgozik egy halálösztön. Van egy vágy az emberben az olyan dolgok iránt, amik felett nem tud kontrollt tartani, aminek nem látja előre a következményeit. Van ennek alapja? Tudom, hogy az összes ilyen dolgot megbánnám (meg már korábban rengeteget megbántam), van is bennem egy hang amelyik mindig mondja, hogy ne tedd. Ez nem úgy hang, hogy beszél a fejembe meg hallucinálok, stb. hanem egy iránymutatás, egy valamiféle érzelmi, vagy mentális korlát ami próbál vezetni, de sosem hallgatok rá. Talán ez a józan ész konyhanyelven. Érzett már más is így?

2017. dec. 8. 18:26
 1/10 anonim válasza:
51%
Ilyen dolog a helyesírás is?
2017. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol hibáztam? Tényleg érdekel.
2017. dec. 8. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:

belemennyek=>belemenjek,

amiknek=>amelyeknek.


Egy pszichológussal kellene beszélned. Tudom, hogy létezik ilyen, de én sem tudok róla többet.

2017. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Az amiknek helyes, kivéve ha a 11.-es nyelvtankönyv nem téved ;)

Az amelyeknek/melyeknek ugyan olyan mint az amiknek. Ugyanúgy rámutat többesszámban valamire (mi? Ami, Miknek? Amiknek)

Igaz, hogy szebben hangzik de nyelvtanilag helyes.

2017. dec. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Látom kibaxottul megragadtátok a lényeget! Ha ennyire unatkoztok miért nem mentek el dolgozni?
2017. dec. 11. 05:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt a lényeg, ha nem lenne tiszta:

"Egy pszichológussal kellene beszélned."

2017. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 11. 22:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem sulykolták volna beléd, lehet eszedbe sem jutna egy-két dolgoról, hogy rossz lehet
2017. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez igaz.

De nekik is lehet igazuk (ugye ezt nem is gondolnád?)

2017. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem is a szülők bár igen, ebben van ráció. Bizonyos dolgokba azért nem akarok belefolyni, mert szerintem csak balhét szül vagy van rá esély. Nem lehet mindig más nőjét baszni, mert abból csak gond lesz.
2017. dec. 15. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!