Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valakink van hasznos tanácsa...

Valakink van hasznos tanácsa önbizalom növeléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nincs önbizalmam, ezért folyton ideges vagyok, minden hülye ember véleményét felveszem, felidegesítem magamat.


Családi dolgok miatt nincsen, mert folyton lehurrogott a család, vagy csúnyákat mondtak rólam, tehát nem épp növelték az önbizalmam.


Elvileg nem a kinézetemmel van baj, mert voltam fent egy ideig internetes társkeresőn, és szinte naponta kaptam leveleket, volt hogy egy nap 10-15 levelet is, meg tudom is, hogy csinos vagyok, mert mondták már eléggé ahhoz, hogy elhiggyem.


Szerintem nem a külsőm miatt nincsen önbizalmam,hanem lelki okokból.


Hogyan lehetne elérjem, hogy legyen önbizalmam?


25.


2010. jún. 2. 23:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25 évesen elég rossz lehet így élni.én 20 vagyok de bele gondolni sem merek hogy 5 év múlva is itt tartsak ahol most ezen a téren..Szedd össze magad .Vanna céljaid?Tudom sablon kérdés de a leg fontosabb.Gondolj mindig olyan dolgokra amik eddig sikerültek és mindig csak a pozitív dolgokkal foglalkozz.A negatív kritikák is lehetnek építőek persze ha ilyen van azt is tudni fogod fogadd el hogy a másik csak segíteni akar nem feltétlen lehúzni.A babusgatással semmire nem mennél az életben.
2010. jún. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondogasd magadnak, amikor valami sikerül: király vagyok! :D Nekem bevált! Eskü! :) Am fiú e vagy vagy lány vagy e?
2010. jún. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jah és a legfontosabb amikor csak lehet legyen véleményed amit hangoztatsz is állj ki az igazadért akkor is ha nehéz csak hagyja el hang a torkodat.és mindig küzdj azért hogy a tiéd legyen az utolsó szó!:)
2010. jún. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha BÁRMI jó dolgot elérsz, amiért dolgoztál, akkor dicsérd meg magad, és lásd meg, hogy ez egy olyan helyzet/eredmény/stb, amiért elismerés jár, mégha csak magadtól is. Ettől jobb kedved lesz, meg fogják kérdezni, és maguktól is megdicsérnek. Ha pedig nem, akkor érd be ennyivel, én bókokat szinte sose kapok...

Biztos sokat dicsértek is kicsi korodban, csak egy szidásért kb 10 dicséret kéne, ezt hallottam egyszer egy pszichológustól! Ezenkívül amiket szeretsz magadon, azokat hangsúlyozd, ez lehet akár belső tulajdonság. Ha például őszinte vagy, akkor minden napot zárj úgy, hogy megérte őszintének lenned. Ha jólelkű, akkor meg pl segítettél valakinek. Néha amúgy ez is jól jöhet, hogyha "csak úgy" hasznosnak érzed magad, de ezt ne vidd túzásba, mert különben csak a visszajelzés fog számítani. Ja igen. MINDENÉRT te vagy a felelős! Csak magadra számíts! Szal a boldogságod is belőled indul. Ahogyan az önbizalom is, ne mástól várd, az úgyse tartós. Meg ha a spirituális dolgokban hiszel, akkor Titok c. film/könyvet ajánlom, ja és tényleg magadat kezdd először értékelni, ne bagatellizáld el az értékeidet. Reagálj, és akkor tudok még segíteni!:) 18/L

2010. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez nem kor kérdése, hogy kinek mennyi önbizalma van.
2010. jún. 3. 00:07
 6/15 A kérdező kommentje:

Sokszor mondok valamit, és egyből megjegyzést tesz rá valaki. Így képtelenség jóban lenne másokkal!


Folyton negatív visszajelzéseket kapok, és olyanoktól is, akikkel kedves vagyok. Szerintem sok irigyem van.


Nekem az önbizalom hiány nem a sikerességben jön le, mert tanulok, és megy is a tanulás, nemsokára diplomázok valószínüleg, hanem inkább idegenek egyből elutasítóak, megjegyzés tesznek, és mivel nekem nincsen önbizalmam, ezért egyből magamra veszem, és felidegesítem magamat ezen! Pedig nem kellene!

2010. jún. 3. 00:11
 7/15 anonim válasza:
Szedd össze magad, és nézz szembe a félelmeiddel.
2010. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát most épp azon parázok, hogy megbukok egy vizsgán, mert úgy érzem, hogy még sok van belőle, és már csak hat napom van, hogy felkészüljek...


Egyéb félelmem nincs.

2010. jún. 3. 00:29
 9/15 anonim ***** válasza:
egyszerűen ne félj tőle bármi nehézség adódik gondold hogy sikerülni fog másképp nem is lehet.A legfontosabb hogy ne görcsölj.
2010. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem, de kire mondják azt, hogy látni rajta, hogy tele van egészséges önbizalommal?
2010. jún. 3. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!