Pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

Vasarnap este nem tudtam elaludni igy sokat gondolkoztam,egyszercsak felmerult bennem egy gondolat amitol nagyon megijedtem,kb ez jutott eszembe:"mi lenne ha megolnem a kutyamat".Ezutan nagyon megijedtem,sirva mentem fel anyukamhoz.Miutan lenyugodtam az jutott eszembe hogy "vajon tenyleg megtudnam tenni?".Es mar ott tartok hogy nem merek egy allat kozelebe se menni mert felek hogy bekattanok es valami szornyu dolgot tennek vele.Felmerult bennem hogy mi van ha elveznem? Ettol a gondolattol is nagyon megijedtem.En es a kornyezetem is engem egy nagyon erzelmes lanynak tartott.A filmekben a szomoru jeleneteken is mindig elbogtem magam.Egy bogarat se tudtam leutni.Ha le is utottem buntudatom lett tole.Nem akarok pszichopata lenni.Nagyon felek egyenesen rettegek.Mi van ha felerosodik az hogy meg tudnam e tenni es megteszem.Nem akarok allatot olni akkor meg minek gondolok ilyenekre?Lehet hogy ez valami tini dolog es felesleges ezen ragodjak? De annyira felek hogy bantanek egy allatot,akar egy bogarat.Inkabb bezaratom,vagy megolom magam minthogy artsak egy elolenynek.MIt csinaljak? Egyaltalan ez normalis? Vagy tenyleg egy pszichopata lennek? Vagy az leszek?

14/L



2018. jan. 11. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Beszélgess erről többet a szüleiddel mert nem túl normálisak a gondolataid, hogy ide kiírod meg végképp nem. Elvihetnének pszichológushoz, talán kideríti mi ez az egész. A kutyusnak inkább keressetek új gazdit mielőtt baja esik.
2018. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem nem normális
2018. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1,#2 Ne idegesítsétek már szegény kislányt. Semmi baja sincs, csak kamasz, és időnként vannak furcsa gondolatai. A pszichopatákat pont az jellemzi, hogy nem szoronganak soha, semmitől, nincs bűntudatuk, és nincs lelkiismeretük. Egy igazi pszichopata gondolkodás nélkül agyoncsapná a kutyáját egy baltával, aztán ráülne a tetemére, és jóízűen megvacsorázna a vértócsa közepében. És most jön a lényeg! Közben nem érezne semmit!
2018. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem idegesités, feltett egy kérdést, hogy szerintünk normális e, és válaszoltunk hogy nem normális ennyi
2018. jan. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:

> Pszichopata vagyok?


Nem. A pszichopata fejletlen erkölcsi értékrenddel rendelkezik. Pont attól pszichopata, hogy megbánás, bűntudat, együttérzés nélkül tesz meg olyan dolgokat, amire egy átlagos ember nem vetemedne. Nem csak azért teszi meg ezeket, mert esetleg élvezetét leli bennük, hanem mert számára ez nem jelent erkölcsi problémát, képtelen arra, hogy annak, akinek kárt, fájdalmat okoz, azzal együtt tudjon érezni.


Esetedben pont fordítva van, neked nagyon erős bűntudatod, lelkiismeret furdalásod van egy olyan cselekedettel szemben, amit még csak el sem követtél, pusztán gondoltál rá, amivel ténylegesen senkinek nem okoztál semmiféle fájdalmat.


Kamasz korban vagy. Ennek a kornak jellegzetessége, hogy az ember sokszor nem érez, nem gondolkodik, nem viselkedik normálisan. Kamaszkor előtt is van öntudata az embernek, megért dolgokat. De alapvetően mégiscsak mások által lefektetett szabályok szerint viselkedik, maximum érzelmi szinten viszonyul hozzá, érzelmi indíttatásból bújik ki egy-egy szabály, kötelezettség alól – mert nem tetszik –, vagy érzelmi indíttatásból nem teszi meg ezt (mert fél a következményektől). Kamaszkorban viszont az ember elkezdi ezen szabályokat, szokásokat értelmezni is. Immár nem csak érzelmi indíttatásból reagál, hanem mentális, gondolati szinten. Nem csak nem akar tanulni, hanem érveket is felsorakoztat, megkérdőjelezi, hogy a tanulás fontos-e, stb… A kamasz szkeptikus, lázad, megkérdőjelez, felrúgja a játékszabályokat, megpróbál maga irányítani, a maga által lefektetett szabályokat keresztülverni.


Mindez megtörténik tudatos szinten is. De megtörténik tudatalatti szinten is, az agy is képes arra, hogy addig elképzelhetetlen gondolatokat, érzéseket hozzon felszínre, akár az alapszemélyiséggel teljesen ellentétes, ijesztő dolgokat is. A hormonháztartás felborulása sem kedvez ennek.


Nem kell különösebben aggódni. Eszedbe jutott egy ilyen gondolat, próbáld megrágni, hogy nyilván te nem tennél ilyet, és lapozz tovább. Az igazi probléma az, ha beleragadsz ebbe a gondolatba, folyton vissza-visszatérő gondolatként kering a fejedben, szorongássá, frusztráltsággá válik benned. Na az már probléma, akár egy komolyabb depressziót is előidézhet. Hogy mit teszel, az a te racionálisan kialakított döntésedtől függ. Nyilván ha te nem akarsz megtenni valamit, akkor nem fogod megtenni. Attól nem leszel pszichopata, hogy néha furcsa gondolatok jutnak az eszedbe. Ha túl gyakran, az már inkább problémásabb.


Például nincs az a szülő, akinek életében legalább egyszer ne jutott volna eszébe, hogy most ténylegesen megfojtja a gyerekét. Van, aki bevallja, van aki nem, van akiben meg annyira disszonáns ez, hogy mélyen eltemeti a tudattalanjába. De ez csak egy pillanatnyi dolog, természetesen a legtöbb szülőnek esze ágában sem lenne ezt megtenni, ha úgy alakul, inkább az életét áldozná a gyerekéért.

2018. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.Megnyugodtam mert tenyleg nem tudnek bantani egy allatot se,csak megijesztett ,hogy ilyen jutott eszembe.

Pszichologusnal mar voltam de nem ezzel a problemaval de nekem ,hogy is mondjam a pszichologusok olyan belemagyarazosnak tunnek.Szoval megegyszer nem igazan mennek el.Nem nagyon fullik hozza a fogam.Foleg hogy mar megnyugodtam es tudom ,hogy nem tudnam megtenni, szoval nem hinnem ,hogy barmi fele veszely fenyegetne a kutyamat vagy barmelyik masik allatot ami a kozelemben tartozkodik.

2018. jan. 12. 08:50
 7/7 A kérdező kommentje:
A kérdés már nem aktuális,több választ nem kérek.Köszönöm.
2018. jan. 29. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!