Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A sötéttől való félelem...

A sötéttől való félelem hogyan küzdhetem le?

Figyelt kérdés

Nem tartom "cikinek", azonban nagyon zavar, hogy lámpa nélkül nem tudok egyedül elaludni. Az esti sétákkal nem volt sohasem bajom, csak akkor tör rám a pánik, amikor egyedül vagyok a szobában. S a dologban az a legrosszabb, hogy ahogy idősödöm, úgy nő ez a félelem is.

Nincs rossz lelkiismeretem, mielőtt bárki ezt hozná fel. Talán... Egy kicsit túl élénk képzeletem.

Tudom, hogy amiket odaképzelek nem valósak, de nem tudok felülkerekedni rajtuk.

Pszichológushoz nem mennék, kíméljen az, aki ezt írja. Olyanokra vagyok kíváncsi elsősorban, akiknek sikerült maguk mögött hagyniuk ezt.


2018. jan. 28. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:
a sötét mindig félelmetes hisz nem látod ám gondolj arra hogy amit nem látsz abba minek higyjél
2018. jan. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudatosítanod kell magadban, hogy nincs benne semmi ijesztő
2018. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kicsit féltem a sötétben. Mióta szemmaszkban alszom könnyebb. Nincs lehetőség hülyeségeket belelátni a sötétbe és órákig a sötétet figyelni
2018. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én azzal vigasztalom magam ha lekapcsolom a villanyt és sötétben vagyok, hogy ami meg tudna ölni a sötétben, az már megölt volna a világosban is, szóval nincs ott semmi. És még pluszba magamra húzom a jó kis biztonságos takarómat.
2018. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!