Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindjárt itt a szülinapon, az...

Mindjárt itt a szülinapon, az öngyilkosságon gondolkozok. Nincsenek barátaim. Otthoniakkal veszekszek bolondnak tartanak. Talan igazuk is van, de miért hagynak el? Miért éljek?

Figyelt kérdés

akik voltak a gimnáziumban ők elhagytak mert nem ittam alkoholt, holott csak meg kellet volna kérdezniük és mentem volna velük, helyette azt hívták akivel nem is voltak jóban 3 évig, de népszerűek és nagy piások voltak, folytatás lent.

2 éve próbálkozok az egyetemre bejutni, dolgoztam addig, de abbahagytam mert kikészültem otthoniakkal is kiabálok, bátyám már a puszta jelenlétével ki tud készíteni. Egyedül érzem magam most volt egy nagyobb veszekedés itthon, őrültnek tartanak, talán az is vagyok. De nem tudom miért? Miert hagynak el? Miért nem tudok kiegyensúlyozott lenni. Kemia tanarhoz járok, elkezdtem egy fogyokurát, de annyira fel tudott idegesíteni s bátyám, hogy most lemobdtam a tanárt és teljesen elkeseredett vagyok. Minek éljek?


2018. jan. 31. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
2018. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem hiszem hogy bolodnak tartanak:) aggódnak miattad

Mond el nekik ami nyomaszt!

2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon egyszerű, minden ismerősöd belédfáradt. Gondolom egy darabig próbáltak bevonni, segíteni, aztán rádhagyták, mint menthetetlenre. Nem vagy jó társaság. Mindig a saját bajoddal fárasztod őket és ezt megunták. A barátok, az emberek szeretik azt hallani, amit akarnak. Ha folyamatosan nyavajogsz, rontod a hangulatot, a társaságot, akkor nem akarnak veled lenni, mert lehúzod őket. Legyél pozitívabb, ne magad told középre, és akkor jönni fognak a barátok, ismerősök, beszélgetőtársak. A fogyókúra: fogyókúra nem létezik, mert benne van, hogy kúra, vagyis egy idő után abbamarad. Nincsenek csodaszerek, csodamódok, egyszerűen kevesebb kalóriát kell bevinni, mint ami szükséges. Hagyd el a cukrot és a fehérlisztet, de ne éhezz, mert bedacolsz. Heti fél kiló az havonta 2-3 kiló, az egy év alatt 20-25 kiló fogyás észrevétlenül. Gondolom nincs pasid. Mert a külsőd nem megfelelő. Nyugodj meg, minden zsák megtalálja a foltját előbb utóbb. Hajrá!
2018. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bízz abban, hogy jobb lesz. Mert jobb lesz. El fog rendeződni a helyzet.

Szabadulj el. Menj ki a természetbe. Nekem is volt egy időszakom amikor öngyilkos szerettem volna lenni, de az is egy öngyilkosság miatt volt szóval tudtam, hogy mekkora kárt tennék a körülöttem lévőknek. Még akkor is, ha nem úgy törődnek veled. De ezt neked kell megoldani. Menj el kirándulni, sétálni vagy akár egy hoszzabb elutazásra. Ha nem tudod kiiktatni a bátyádat az életedből iktasd ki a fejedből. Gondolj arra, hogy a gyűlölet olyan, mintha mérget innál és azt várnád, hogy neki legyen rosszabb. Ha bántani szeretne verbálisan szard le.Gondolj arra, hogy nem tudja, hogy min mész keresztül és ez az ő vesztesége. Harcolj, mert ki fog sütni még a nap,megígérem neked.

2018. febr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki depressziós, vagy lelki baja van, vagy nem találja a helyét a világban, általában nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ. Amíg baba vagy, te vagy az egyetlen, tied minden figyelem. Aztán lesz testvéred, már ketten vagytok. Aztán oviba kerülsz, már 15-en vagytok. Suliban már csak egy vagy a 30-ból az osztályban. Senki nem bánt, csak nem kapsz elég figyelmet, amit addig kaptál. Az osztályfőnök, a tanár szemében te nem A NAGY EGYEDI VALAKI vagy, hanem az osztály 1/30-ad része. Középiskolában már csak 1/200-ad része vagy az évfolyamnak. Ahogy kikerülsz az életbe és dolgozni kezdesz, már csak a vagy a tízmilló magyarból. Érted? Aki ezt a folyamatot nem érti meg és nem tudja feldolgozni a saját vagy a szülei hibájából, az kezd olyan dolgokat beképzelni, amitől azt várja, hogy felfigyeljenek rá és újra különleges legyen, és jönnek a depressziós, önértékelési gondok. Vagyis a végső tanulság: törődj bele, hogy egy vagy a 7 milliárd földlakóból. Nem vagy sem több, sem kevesebb. Éld az életed és kész. Lelj örömet mindenben, egy finom kajában, egy csókban, egy jó filmben, egy szép állatban, később a tanulmányaidban, a csillagos ég szépségében, mindenben.
2018. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!