Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs semmi jövőképem. Nem...

Nincs semmi jövőképem. Nem érdekel semmi és senki. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok. A szüleim unszolására kezdtem el egy két éves szakképzést de nem szeretem. Gyűlölöm. De már végig csinálom ha elkezdtem. Nem is tudnék vele elhelyezkedni szóval mindegy. Lassan végzek ezzel is és nem tudom hogy mi legyen ezután. Egyetemre nem akarok megint menni alapképzésre sem mert a pontom sincs meg és nem tudom mi érdekel. Régen szerettem sokmindent csinálni. Lovagolni rajzolni alkotni. Ebből nem lehet megélni. Matekból és informatikából katasztrófa vagyok.

Pár ismerősöm felajánlotta a külföldi munkát. Pincerkedes és hostess a másik, mennék is világot látni, de van egy barátom akit szeretek. Itthon viszont tényleg nem tudom mit kezdjek . Minden ismerősöm egyetemet végez. Minden rokonom sikeres. Én pedig itt tengek a levegőben. Depresszióra hajlamos vagyok sajnos, nincs olyan év hogy élő ne jönne pár hónapra. Gondolkodtam rajta szakítok a barátommal mert ő hallani de akár arról hogy kijöjjön velem, neki jó állása van és egy életvidám ember. Imádom. Mindig felvidit ,de jobb embert akarok mellé....céltudatosabbat, aki nem süti le a szemét amikor a jövőjéről kérdezik és nem lesz szomorú. Nem tudom mit tegyek... Segítsetek...


2018. febr. 2. 20:17
 1/5 anonim válasza:
Ajánlanak munkát külföldön? Hostess? A világon semmi problémád nincs!
2018. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Próbálj a korábbi érdeklődésedre, élvezettel művelt tevékenységekre építeni.

Lovaglásból, rajzból ugyan nem fogsz megélni, de tanulhatnál olyasmit, mint bőrdíszműves, divattervező, iparművész, ékszerész stb...

2018. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Először is, hidd el, hogy úgy fog elrendeződni ahogy kell. Hogy jó lesz. Kis lépésekkel haladj. Nyugodj le és kezdj el spotolni. Jó dolog arra, hogy levezesd a feszültséget és elvonatkoztattan tudd látni a helyzetet.

Másodszor is, beszélj. Ha van olyan barátnőd, akivel sokat tudsz lelkizni menj el vele sétálni és öntsd ki neki a lelkedet. Addig beszélj, míg már úgy mondod a dolgokat, hogy nem rágod át, nem gondolkodsz. Csak pörögnek le a mondatok a szádról. Fontos, hogy a barátnőd tudja, hogy neked most a hallgatására van szükséged és nem arra, hogy megmondja tutit. Nekem ilyenkor az a helyzet szokott előállni, hogy hirtelen csak kimondom az IGAZI gondolatomat. Mert már nem gondolkodok szóval nem tudom elnyomni, félretenni. Sokkal több elnyomott és ki nem mondott gondolatunk van,amit nem hallunk meg addig amíg nem mondjuk ki, mint hinnénk. Beszélj. Vagy írj. Add ki magadból.

Harmadszor pedig Csinálj valamit. (Micsoda világmegváltó gondolat :) ) Sétálj az erdőben , olvass önfejlesztő könyveket(kapásból 4 olyat tudok ajánlani ami tényleg sikerült nekem), menj el a lovardába,süss sütit. Írj bakancslistát, de ne olyat amiben olyanok vannak, hogy "béka ruhában ejtőernyőzni"hanem olyanok amit már sok ideje szeretnél kipróbálni.(Nekem ilyen az ember ábrázolás, mert szomorú, mennyire nem tudok rajzolni, de majd megcsinálom) Ha egy ilyen se jut eszedbe akkor olvass utána az egyszerű bakancslistáknak vagy kezd el írni. Ha nincs kedved, akkor azt írod fel a lap tetejére, hogy nincs kedved.Próbálj ki sok mindent. Esetleg olyanokat is amihez nincs kedved, mert sose tudhatod mi lesz a szenvedélyed.Vedd kezedbe az életedet kis lépésekkel, apró mindennapi dolgokkal. Remélem segítettem :)

2018. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még egy nagyon fontos dolog. Kezdj valamit az önbizalmaddal. Tornászd fel. Hidd el, hogy nem véletlenül válaztott téged ki a társad. Úgy szeret téged ahogy vagy.
2018. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van egy barátod aki szeret és ismer, akkor szerintem vele kellene ezt megbeszélned.

Amúgy rengetek munka van amihez nem kell matek vagy informatika tudás mellé és mégis van rá igény. Sőt, csak nyelvtudással meg érettségivel is lehet találni, bár azok többnyire nem a legizgalmasabb munkák, de jól fizet és csinálsz valamit és nem otthon depizel egész nap.

2018. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!