Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érdekel engem semmi?

Miért nem érdekel engem semmi?

Figyelt kérdés
Itthon unatkozom, mert nem tudok mit csinálni. Ha elkezdek nézni egy filmet, hamar megunom, és kikapcsolom a tévét. Ha xboxozok, azt is megunom kb 20 perc alatt, mert rohadtul nem érdekel egyik sem. Ha kimegyek a lakásból, és elmegyek boltba, (akár élelmiszer, akár ruhás boltba), nem nézegetek, mert valahogy nem érdekelnek a ruhák sem, nem is szoktam vetetni a szüleimmel, mert nem kell nekem még több ruha, hisz nem érdekel hogy néz ki. Szerintetek ez mitől lehet? Már kiskoromban is ilyen voltam, egész nap hisztiztem, ha a szüleimre várni kellett bármi is a boltból, mivel türelmetlen voltam, és vagyok is. Ez normális?
2018. febr. 24. 01:07
 1/8 anonim válasza:
Mivel azt mondod, hogy gyerekként is ilyen voltál, egy picit ADHD-gyanús a dolog. Ha úgy érzed, hogy az érdektelenség/türelmetlenség már jelentősen ront az életminőségeden (a tanulási gondok is árulkodóak lehetnek), akkor szólj a szüleidnek és forduljatok szakemberhez. Biztos ami biztos. Ha ennyire nem nagy a probléma, akkor válassz a jelenlegieknél stimulálóbb hobbit. Ez lehet valami, ami valóban nagyon érdekel, de mivel nem tudod, mi érdekelhetne, azt ajánlom, próbálkozz sportokkal. Lehetőleg egy változatosabbat/kreativitást igénylőt pl. falmászást, hegyi bringázást, ilyesmit válassz. Bármit, ami folyamatos összpontosítást igényel és így fenntartja a figyelmedet.
2018. febr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Spektrumzavaros vagyok, de nem gondoltam volna, hogy ez attól van.
2018. febr. 24. 01:34
 3/8 anonim válasza:

Első vagyok. Az ADHD figyelemhiányos hiperaktivitás-zavart jelent (igen, gyermekkor után is gyakori, amennyiben nem diagnosztizálták). Az autizmusról sajnos nem tudok sokat, de azt tudom, hogy gyakran ADHD-ként diagnosztizálják félre gyerekeknél.


Persze a kettő nem zárja ki egymást, biztos lehet valaki úgy is a spektrumon, hogy közben ADHD-ja is van (nehéz megmondani a hasonló tünetek miatt, hogy hol a határ).


Mindenesetre a problémáid adódhatnak akár a spektrumzavarból is, ha jól tudom. Nem vagyok szakértő, szóval ajánlom hogy tényleg profit kérdezz meg erről.

2018. febr. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A pszichológusok sem tudnak ám semmit...
2018. febr. 24. 01:57
 5/8 anonim válasza:
Próbálj olyat keresni, akinek ez a specialitása, de akármelyik valamire való gyerek/iskolapszichológus is otthon kell legyen a témában. Utóbbi még ingyen is van.
2018. febr. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Járok én 2 pszichológushoz, meg egy pszichiáterhez is. Nem tudnak segíteni.
2018. febr. 24. 03:30
 7/8 anonim válasza:
Csak a spektrum dolgot kezelik? Ha valóban abból ered a problémád, akkor teljesen más a megoldás rá. Aki rajta van a spektrumon, az nehezen figyel dolgokra, amik nem érdeklik. Ellenben hajlamos megtalálni egy-két konkrét témát, ami nagyon mélyen érdekli, és ezzel rengeteget foglalkozik. Az ADHD-sok nem tűrik a monotonitást, ezért ajánlottam a sportokat, de ha spektrumzavaros vagy, akkor inkább egy olyan témát találj, ami nagyon érdekel. Lehet a zsebóráktól kezdve a teknősökig bármi. Előfordulhat, hogy az életed során voltak már ilyen témák, csak nem gondoltad, hogy "special interestek" volnának. Már ha a pszichológusaid nem próbálkoztak még ezzel.
2018. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is mindig ilyen voltam, a végén kiderült, hogy csak kevés dolog köt le, kb egy kézen megtudom őket számolni, hogy mi.
2018. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!