Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális, hogy ennyire nem...

Az normális, hogy ennyire nem érdekel semmi a világon?

Figyelt kérdés

Eléggé antiszociális vagyok és koleszban lakom. Hát nagy küzdelem egy napot kibírni, a szabad órák meg pillanatok alatt elszállnak. Ezen változtatni szeretnék, de hogyan?


Nem tudom miért, de a többi embert körülöttem mindig hamarabb megkedvelik, mint engem. Egyszerűen nem érdekel más baja, nem érdekel sok téma, ami körülöttem zajlik (PC játékok, emberek múltja, bulik, berúgások, általános ismerkedős témák). Nagy erőltetés árán, de amikor beszélgetek valakivel sokat mosolygok és érdeklődést mutatok az amúgy számomra halálisan monoton téma iránt. Őszintén, kit érdekel, hogy mit ettél ma, hogy mit játszol, hogy mi a mostani trend (konzervatív is vagyok kissé), milyen cipők, ruhák, játékok, kaják, stb vannak most toppon. Kit érdekel a politikai helyzet (csak a környezetem érdekel, ahol élek, remélem értitek miért), sorolhatnám még sokáig.


A jópofizás miatt elfogadnak, nem néznek hülyének/arrogánsnak/stb, de legtöbb ember számára szerintem unalmas vagyok, ahogy ők is számomra. Vannak saját témáim: szeretek tanulni, innovációkat kutatni (paradoxon a konzervativizmussal? Nem, ez a hobbim, attól, hogy nem érdekel semmilyen más újdonság, a hobbim terén mindig is szerettem az új dolgokat, új dolgokat létrehozni, keresni, tanulni, de csak itt, ló módjára), csajokról beszélni (nyíltan), könyvek stb. De nem vagyok vicces, nem asszociálok rögtön a dolgokra, ezért egy szinten elakad a kommunikáció és megunom. Nem tudok jó oltogatásokat mondani/levonni, nem tudom miért, de valamit le akarok még írni, ami nem jön ki, hogy valójában miért is vagyok unalmas és nehezen nyíló típus...


Saját szakomban lévő embereket kerestem az egyetemen, velük jobb a helyzet, de ha 3-an vagyunk akkor is én beszélek a legkevesebbet. Miért? Mit tegyek? "Vegyem lazán" c. dologgal már próbálkoztam, nem hinném, hogy itt a baj... :(



2016. szept. 12. 22:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és igen, azzal is gondjaim vannak, hogy pl megkérjem a szobatársamat, hogy aludjunk most már, mert én fáradt vagyok. A hajnali órákig tartó beszélgetésekre célzok, amit szintén csak ő csinál, mert itt is úgy csinálok, mintha érdekelne az élete, de nem!!! Magamról keveset beszélek, nem is tudok ennyi mindent elmondani, de nem is akarok.
2016. szept. 12. 22:50
 2/9 A kérdező kommentje:

Talán az a baj, hogy az én életem alapjában véve unalmas? De én így szeretek élni. Nem érdekel a tanuláson és a könyveken kívül sok más dolog, minden másban zártabb vagyok, nem tudok jó történeteket és nem is akarok veszélyes életet. Egyszerűen a saját elefántcsontváramban elvagyok, de globálisan is gondolkodom, PONT ANNYIT, AMENNYI NEKEM KELL, HOGY ÉLJEK ÉS NE EGY UTOLSÓ SENKI LEGYEK A TÁRSADALOM SZÁMÁRA. Ezzel arra is célzok, hogy vannak nagy céljaim, de az aktuális híreket, amik nem érintenek, abszolút nem követem.


Mégsem jön ki az a dolog, amit le akarok írni. :(

2016. szept. 12. 22:55
 3/9 anonim ***** válasza:
szex?
2016. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az kit nem érdekel, most őszintén? :D De egyszerűen nem merek beszélni róla. Főleg, hogy a szobatársamnak barátnője is van.
2016. szept. 12. 23:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kénytelen leszel nem beszélni róla, hanem csinálni a barátnőjével :D
2016. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd. Hidd el... Kár, hogy felszólításra nem lehet elhinni dolgokat :)
2016. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a beszélgetés nem csak információ csere. Maga egy játék forma. A nyelv egy felület, ahol lehet mindenfélét csinálni önmagáért is. Csak ezt gyakorolni kell. Sokszor kockázatot vállalni.


Szerintem jó kezdet lenne, ha online próbálkoznál. Nem azért beszélgetni, mert valamit meg akar tudni, vagy mondani akarsz, hanem, hogy valami furát, vicceset összehozz.


Akár itt a is ezen az oldalon.

2016. szept. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
találj pár olan kisebb témat ami érdekel az átlag beszédekből. pl a szex látod hogy jó lenne ,csak nem mersz róla beszélni, lehet a többiről is valahol a félelem miatt beszélsz.
2016. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a biztatást, azt hiszem kezdek belerázódni (kopp-kopp). :) Gyanítom, hogy igazából az az én bajom, hogy sokáig nem volt egy barátom sem, és ezért szinte alig tudom, hogy hogyan is kellene bánni az emberekkel. Nem volt módom megtanulni, de csak magamat okolhatom és szeretnék kitörni ebből. Remélem sikerülni fog és egy rendes átlagember leszek, aki örül annak, hogy élhet ezen a világon, és annak, hogy van valakije, akiért érdemes élni. :) Köszönöm szépen a segítséget!
2016. szept. 14. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!