Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmi sem érdekel az életben,...

Semmi sem érdekel az életben, nincsenek céljaim, nem vagyok motivált, mit lehet tenni? Beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Régen azaz még általános iskolában és középiskola elején arra vágytam,hogy elutazzak más országokba ott tanuljak,jó munkám legyen,aztán lett egy komoly kapcsolatom és inkább az érdekelt,hogy vele minden tökéletes legyen,hogy elvegyen és családot alapítsunk mellette a testem edzettem ami szintén nagyon érdekelt.De a szakítás óta két éve semmi ,de semmi nem motivál,semmi célom nincs. Híztam is rengeteget,mert a kaja megnyugtat,egész nap csak fekszem,és ez esik jól,nem szeretek másokkal találkozni sem beszélgetni. Arra azért vágyok,hogy újra csinos legyek,és jó tanuló legyek,de azért annyira nem,mert mégsem teszek semmit érte,elvagyok egész nap és semmit nem csnálok. Eleinte erős bűntudatom volt,de már az alig van. Mit tehetnék? Valami tanács? Fogok még változni?Ez mért lehet?
2016. febr. 27. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy fogsz-e változni csak rajtad múlik. Nekem is volt ilyen mindent feladó időszakom amikor 20-24 voltam (nem ugyanabból az okból mint neked), de aztán összeszedtem magam egy kicsit, elkezdtem edzeni, rendesen kajálni, újra beiratkoztam az egyetemre stb.


Azt, hogy van-e valami bajod nem tudom megállapítani, nem vagyok orvos. Talán depressziós lehetsz, de így, hogy se orvos nem vagyok, se elegendő információ nem áll rendelkezére nehéz bármit is mondani.


Ha nem vagy elégedett azzal amerre az életed tart akkor változtass rajta, mert az, hogy csak vársz, hogy jobb legyen nem segít. Sőt még ront is a helyzeten. El kell fogadnod, hogy magától soha semmi nem lesz jobb, csak ha teszel érte, és akkor sem 100%, hogy minden úgy alakul majd. És ha elindulsz a változás felé akkor jönni fognak akadályok állandóan, mert ilyen az élet. Lesznek szakítások, lesz olyan, hogy több éves terveid mennek a kukába, átverhetnek, elveszthetsz gyakorlatilag bármit. De ilyen az élet, nem lehet ezeket a dolgokat kikerülni (sajnos). Szóval erősnek kell lenned, talpraállni és talpon maradni.


Abba is gondolj bele, hogy most még oké ez az életmód, de néhány éven belül eljön az ideje, hogy a saját lábadra állj, és ha nem szerzel most egy olyan diplomát, vagy tanulsz ki egy olyan szakmát amivel érvényesülni tudsz, akkor nem sok opciód lesz munkavállalás terén, és azok is rosszulfizetett opciók lesznek nagy valószínűséggel.

2016. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De hirtelen,hogy lett erőd? Én is a 20-as éveim elején járok.. Már csúsztam egy évet az egyetemen... eddig csak egy tárgy miatt,de ha így folytatom nem lesz jó vége. Csak telnek a napjaim a semmivel,de nem találok semmit ami motiválna. Nincs erőm semmihez,csak annyira h zabáljak. Rég kerestem volna orvost,de erre nincs pénzem. Néha lekényszerítem magam edzeni ,de már olyan unalmas és semmi értelmét nem látom annak sem,a köyvtárba is ha lemegyek tanulni ott is hamar feladom és alig bírom nyitva tartani a szemem. Sajnos ez így van 2 éve,nem tudtam soha a családomra támaszkodni ,ők nem értenek meg és nem is segítenek,és nem is érdekli őket. A barátaimat eléggé leépítettem,mert bennük sem látok már semmit,hogy miért kellene velük ápolnom a kapcsolatot,mint mondtam számomra a legjobb,ha a sötét szobában sorozatokat nézek,filmeket vagy játszok és eszek valami édeset. Persze,mint épp most is nagyon frusztrál a dolog,mert mi les így velem? Ennyi erővel meg is halhatnék,mert nem csinálok semmit.Gondoltam,hogy egy munka jól jönne,de nem hívnak vissza sehova,szóval feladtam azt is.
2016. febr. 27. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Eljutottam egy pontra amikor már nem csináltam semmit évek óta, nem voltak barátaim, egész nap otthon ültem, nem volt párkapcsolatom, és elértem a mélypontot, ahol már annyira szenvedtem a helyzettől, hogy nem volt más megoldás, mint változtatni rajta.


Az a rossz, hogy nem tudok semmi olyat mondani, ami ezt megkönnyítené, mert igazából nincs trükk vagy praktika ami csak úgy kimozdítja az embert ebből a helyzetből. Szóval rá kell venned magad a változtatásra. Próbálj arra fókuszálni, hogy minél később kezded el, annál nehezebb lesz. Nem fog egyik napról a másikra menni minden egyszerre, szóval találj valamit ami nagyon zavar és kezd azzal. Nálam ez az volt ahogy kinézek. Elkezdtem edzeni, figyeltem arra mit viszek be a szervezetembe, és amikor ebben elértem egy kis változást akkor elkezdtem más dolgokon is változtatni. Amikor valami ami előre visz már rutinszerűvé válik, akkor a többi dolog is sokkal könnyebb lesz.

2016. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hány éve lábaltál ki ebből a helyzetből? valamint nem esel vissza? Sikerült megvalósítani sok tervedet? Bocsa sok kérdésért,de annyira nem tudok már hinni,pedig itt vagyok fiatalon,adott elég sok lehetőség számomra,ráadásul furcsa ,de ígyis keresnek az emberek,pedig nem érdemlem meg folyton lepasszolom őket kifogsáokkal,a külsőm zavar engem is a legjobban,mert régen nagyon nem így néztem ki..
2016. febr. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!