Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek a sötétben?

Miért félek a sötétben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt már többen írták, de úgy érzem, hogy ilyen szemszögből, nem kaptam kielégítő választ.


15 éves fiú vagyok. Nem nagyon nézek horror filmet. (még csak 2-t láttam) A házunkban nincs ajtó, csak a bejárati és a fürdőajtó. Ha teljesen sötét van, akkor nem félek annyira, mint amikor az én szobámban világos, a többiben meg sötét van. Érdekes az is, hogy ha este teljesen sötét van,(vagyis természetesen valamit azért lát az ember; körvonalakat) akkor ha becsukom a szemem és tapogatózom, akkor nem félek.


Ha egyedül vagyok és sötét van, nem merek úgy "lenni", hogy valami nincs mögöttem. Általában úgy megyek végig a folyosón, hogy háttal a falnak simulok. Nincs ablakom, hanem egy erkélyajtóm van és nincs elhúzva a függöny(most).


Egyfolytában azt nézem, hogy nincs-e ott valaki. (pedig itt van anya a másik szobában)


Van olyan, hogy mikor a fürdőben vagyok és lehajolok a csaphoz(mondjuk inni) és visszaegyenesedem, nem merek belenézni az ott lévő tükörbe, mert félek, hogy valakit látok majd magam mögött. (mondjuk ez tuti h a filmektől van)


Valaki magyarázza már meg?!?!?!? Légyszi!!!


2010. jún. 8. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Félsz hogy valaminek nekimész
2010. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kössz! :D Kivagyok segítve. ;)
2010. jún. 8. 22:04
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül a te malmodra hajtja a vizet, ha nem nézel horrort mély átéléssel ijedezve és szörnyülködve! Néha jó tudatosan kiereszteni a félelemadagot. Ha arra gyakoroltatod magad, hogy a rettegést sosem követi tényleges baj, fájdalom, ilyesmi, akkor esélyes, hogy a sötétség is marad neked is az, ami ténylegesen: szoba fény nélkül.
2010. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az segitett nagyon sokat, hogy rájöttem - ha sötét van és alig látok, bizony az ellenfelem is pont annyit látna a sötétben... Képzett kung fusként pedig, lényegesen jobb esélyem van vakharcban, mint akárkinek..

Szóval minden relativ, ne úgy képzeld el, hogy Te vak vagy, mindenki meg látna, hanem bizony egyenlőek az esélyek. Vagy mindkettőnek világos, vagy mindkettőnek sötét van.

2010. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
80%

Ne aggódj én is szoktam így lenni.

Én attól szokta félni h van valaki más a házban ait nem ismerek pl. betörő.. és azért félek jobban lámpafénynáál ilyenkor mert akkor szembe kéne vele néznem és látnám...

A sötétben tapogatózással is így vagyok. Szerintem valami bánt , még ha nem is tudod h miért és ezért van. Néha jobb, néha rosszabb. A fürdőszboás tuti a filmektől van... nekem is azért szoktak az ilyenek lenni. Am én is féleka sötétben főleg ha egyedül vagyok otthon nem tagadom :) Szerintem próbáld megkeresni azt a dolgot, hogy miért félsz, és sztem egyáltalán nem gázos ez(=

2010. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Én is rohadtul félek a sötétben, és a legjobban az ágyam mellett lévő ablakra nem merek ránézni, pedig 3 emelet (!), lehet nálam is azért van mert nem merem bevállalni a horror filmeket?
2010. jún. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A kulcsszó a mély átélés. Nem vagánykodunk, hogy "á, ez de gyenge", hanem házimozi jó hangosan. Kalibrálni kell a hormonrendszert is néha.
2010. jún. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én mikor sötétben mászkálok a házban van hogy arra gondolok hogyha valaki itt lenne előttem mit csinálnék.. kicsit elgondolkozok és erre jutok: hogy kerülne már ide akárki is a zárt ajtón csukott ablakon hang nélkül ( 3 ajtó is van amit ki kéne nyitnia az illetőnek ) általában a sötétbe csak a falnak való nekimenés szokott zavaró lenni
2010. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó. De az emberben felmerül a szellem - démon dolog...
2010. júl. 24. 18:00
 10/19 manchester10 ***** válasza:
5%
aludj anyucikáddal! 15 vagy és a falhoz simulsz este ?? a korodban már csajhoz kéne simulni nem falhoz
2010. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!