Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek a sötétben?

Miért félek a sötétben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt már többen írták, de úgy érzem, hogy ilyen szemszögből, nem kaptam kielégítő választ.


15 éves fiú vagyok. Nem nagyon nézek horror filmet. (még csak 2-t láttam) A házunkban nincs ajtó, csak a bejárati és a fürdőajtó. Ha teljesen sötét van, akkor nem félek annyira, mint amikor az én szobámban világos, a többiben meg sötét van. Érdekes az is, hogy ha este teljesen sötét van,(vagyis természetesen valamit azért lát az ember; körvonalakat) akkor ha becsukom a szemem és tapogatózom, akkor nem félek.


Ha egyedül vagyok és sötét van, nem merek úgy "lenni", hogy valami nincs mögöttem. Általában úgy megyek végig a folyosón, hogy háttal a falnak simulok. Nincs ablakom, hanem egy erkélyajtóm van és nincs elhúzva a függöny(most).


Egyfolytában azt nézem, hogy nincs-e ott valaki. (pedig itt van anya a másik szobában)


Van olyan, hogy mikor a fürdőben vagyok és lehajolok a csaphoz(mondjuk inni) és visszaegyenesedem, nem merek belenézni az ott lévő tükörbe, mert félek, hogy valakit látok majd magam mögött. (mondjuk ez tuti h a filmektől van)


Valaki magyarázza már meg?!?!?!? Légyszi!!!


2010. jún. 8. 21:49
1 2
 11/19 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy konkrét okot lehetne mondani... Ha valaki fél valamitől, annak nem nagyon szokott oka lenni... Egyszerűen csak van és kész. Én is nagyon félek a sötétben... Belelátok minden hülyeséget... Pedig én sem horrorfilmeken nőttem fel. Próbáld értelmesen szemlélni a dolgokat... Ha tisztázod magadban, pl. hogy minek a hangja ez és ez igazából, talán könnyebben feldolgozod magát a sötétséget... Én ezt szoktam csinálni.
2010. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Ne is halgass az utolsóra, biztos azért simul csajhoz, mert be van szarva a sötétben, hogy neki még személy is kell :). Amúgy ha lenne valami ott azt hallanád nem igaz :)? (én is félek a sötétben, de én azért mert nem hallok (hallássérülésem miatt) és + látni se látok... :\)
2010. júl. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul. Én sem betörőktől meg csúnyabácsiktól félek...hanem vmi többtől.Pedig nem vagyok félős, és imádom a horrort, és rengeteget láttam már. Azt hiszem túl élénk a fantáziám is hozzájárul...és lehet, hogy Neked is.

Az ember alapvetően fél az ismeretlentől. És mivel sötétben nem látunk, az a legnagyobb ismeretlen.

Üzenem annak, aki beszólt, h nagy a pofija, és hihetetlen menő, hogy így beszólt egy kérdésre...

Vegyél egy mély levegőt, és gondolj arra, hogy nem bánthat semmi. :)

2010. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ja, am én is 15 vagyok (csak lány)
2010. júl. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyébként, mivel ha sötét van, az egyik érzékszervedet nem tudod hasznosítani, és ettől is megijed az ember.

Ha nem látsz, nem tudod mi történik...és ezért olyan félelmetes, ha sötét van. :)

2010. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem kaptál még erre kielégítő választ?! Hallottad már azt a szót, hogy fóbia? A fóbia egy betegség. Indokalatlan, irracionális, túlzott félelem valamitől, esetedben a sötétségtől.
2010. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok - igaz, én 13 éves vagyok, lány - de csak azóta félek, mióta a szüleim elváltak (7 éve), és meghalt Anyukám élettársa (2009-ben). Különben éjjel, amikor kimegyek WC-re, kezetmosni, én sem merek belenézni a tükörbe, nem tudom, miért. Szóval, nem vagy egyedül! Próbáld úgy leküzdeni, hogy gondolj arra: nappal sincs ott senki, és nem is bánt, miért bántana éjjel!

Sok szerencsét!

2010. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is, mondjuk én 12 vagyok, most itt vagyok az emeleten, egyedül, csak a gép világít, mindenki alszik. úgy szoktam éjjel zenét hallgatni, hogy teljes sötét van, a szobám közepén forgok egy forgó széken, sötétben, zárt ajtóval. RÉgebben! Most már felkapcsolom a villanyt, de tudod, valami motivál, és megszoktam hogy minden egyes körnél (gyorsna pörgök) az ajtóra, ágyra, valamint a szekrényüvegre nézzek.Mivel nekem kell lekapcsolni a villanyt, utoljára itt szoktam az emeleten, tehát miután lekapcsoltam, bezárom a sötét szobámban az ajtót, aztán hajolva, tapogatózva rohanok az ágyba, gyorsan beugrok, nyakig betakarózom, és moccanni sem merek. Ez van. Pedig azt mondja mindneki hogy régen sosem féltem! Csak miután elkezdtem az interneten nézni ezt a sok hülyeséget. Kinövöd majd! ;)
2010. júl. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A szellem-démon-dolog kapcsán:


Mikor láttál? Hanem, ki látott? Ismered?


Nem mindegy, hogy mit honnan tudsz. A rendes tudásunknak is kilencven-sok százaléka ellenőrizhetetlen számunkra, összesen azért hisszük el, mert általunk hitelesnek ítélt forrásokból származnak. Ez meglehetősen nagy valószínűséggel mégis helyes így, de természetesen a kételyek mindig is a fejlődés legelső hajtóerejét jelentették. Tedd, amit akarsz. Hidd, amit akarsz. Hallgass csak a széles körben elterjedt tudományos nézetekre, vagy hallgass minden pletykára. Feltételezd azt, hogy mindenki hazug, vagy azt, hogy az érdekességekből annyi van, hogy ennyi embernek már jó része igazat mond. Nem én fogom ledönteni a világképedet. De néha gondolj arra, hogy nem mindig a könnyű út visz az igazság felé. Lehet, hogy tényleg önszántadból, szabadidődben utána kell járnod dolgoknak, igen komoly időráfordítással. Az az előnye meglesz, hogy a trónörökösöd miért-rohamait a bölcsek nyugodt, türelmes, csendes és tömör igazmondásaival formálod emberhez méltó, kiegyensúlyozott gondolkodásra való hajlammá a csöppségben. Elvileg így a nagy többség előtt is bölcs típusként jelensz meg, még ha nem is bölcsként. Megterhelni nem fog, legalábbis sokkal kevésbé, mint a jelenlegi önkorlátozás, mely szerint (egyebek közt) elő nem vennél heti három könyvet, nemhogy elolvasnád, főleg nem magad válogatnád össze, hogy "na ez egyáltalán nem érdekelt soha, viszont úgy tűnik, hogy nem biztos, hogy hülyeség". Ez a módja annak, hogy a félelmeidet visszahelyezd eredeti, hasznos funkciójukba, az életösztön szolgálatába.

2010. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!