Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is úgy gondoljátok, hogy a...

Ti is úgy gondoljátok, hogy a halállal megszűnünk létezni örökre? Mit lehet tenni ezzel a gondolattal, hogy ne árnyékolja be életünket? (bővebben lent) 22/F

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostanában elég sokat gondolkodtam ezen a dolgon, régóta foglalkoztat alkalomszerűen a téma. Az évek során fokozatosan alakult ki bennem ez a látásmód. Úgy hiszem az lesz velünk, mint születésünk előtt, nem emlékszünk semmire ebből az időszakból, nem tudjuk, hogy léteztünk. Nem igazán hiszek már egyik vallásnak sem, szerintem mindegyik az emberi agy szüleménye: valamit ki kellett találnunk, hogy az embereket elrettentsük a bűnöktől, vagy a szegényeket visszatartsuk az öngyilkosságtól, hogy továbbra is dolgozzanak a földeken(az újkor előtti állapotokra gondolok). Ti mit tesztek ezzel a gondolattal? Hogyan ne foglalkozzunk vele? Tudom, kicsit buta a kérdés, de nem szeretném az életem leélni ennek árnyékában.

2018. márc. 15. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Igen, a halál után olyan lesz minden, mint születés előtt: nem fogsz tudni semmiről. Ezt pedig úgy lehet elviselni, hogy célokat tűzöl ki magad elé, amikért érdemes élni.


"Mondottam ember: Küzdj és bízva bízzál."

2018. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szenes43 ***** válasza:

22 évesen ezen morfondírozni butaság. Én 22 éves koromban azt számolgattam hogy mennyi napot kell még a határon portyáznom többnyire éjszaka. Mikor hazahoztak Budapestre végre,nagyon szabadnak éreztem magam majd rájöttem hogy vissza kell záros határidőn belül menni dolgozni.

A 10 parancsolatot tényleg ember találta ki viszont ez a záloga hogy még nem irtotta ki egymást az emberiség.

2018. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolkodj.


1.) a halálon, a változékonyságon, a dolgok múlandóságán;

2.) az emberi születés kivételességén;

3.) az ok-okozati törvény életünket átszövő voltán;

4.) a szamszára korlátain és szenvedés teli voltán.

2018. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkit megkérek, kedves véleménnyilvánítók, hogy a saját nevében kérdezzen, válaszoljon és szóljon hozzá. Az udvariasság és a hitelesség kedvéért.


Ha valakinek nincsenek emlékei régebbről, illetve elképzelni se tudja, mi lehet később, használjon egyes szám első személyt a kommunikációjában. Értelemszerűen akinek más tapasztalata van, az is.

2018. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szenes43 ***** válasza:
75. évemben vagyok és butaságnak tartom hogy valaki aki épkézláb ember azon filózik 22 évesen hogy egyszer meg kell halnia. Ez jelentős energiát von el tőle amit alkotásra használhatna a közeli s távolabbi környeze hasznára. Kb.50 éve egy kazánkovács brigádban kötöttem ki és ott nem a filozófálás volt a fő témánk.
2018. márc. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az élet értelme maga az élet, ami a gyermekben ölt testet.
2018. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A természet elintézi a gondodat a betegségekkel: a végén már alig várod, hogy elmúlj. ( Hacsak nincs szerencséd egy gyors halálhoz.) Tekints az életedre úgy, mint egy alkotásra, amit létre kell hozni, be kell fejezni. Ha jól csinálod, halálod után is élni fogsz. De le is fagyasztathatod magad, bízva a technika fejlődésében, hogy újra tudnak éleszteni. Azért ebben ne nagyon reménykedj :)
2018. máj. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!