Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A kövéreket utálókhoz, elítélő...

A kövéreket utálókhoz, elítélőkhöz szól a kérdésem: Nem gondoljátok, hogy nincs jogotok ilyesmihez?

Figyelt kérdés

Minden ember más, mindenki azt csinál magával, amit akar.

Szerintem aki külső alapján ítél meg valakit (aki kövér= igénytelen, nincs akaratereje, kitartása, nem ért semmihez, nem számít a véleménye, nem is ember...), kirekeszti és porig akarja alázni... Az miért jobb? Az utálkozás mire jó? Szerintem az ilyen embernél értéktelenebb nincs a világon. Miért gondoljátok jobbnak magatokat amiatt, hogy nincs rajtatok súlyfelesleg? Ez butaság és gonoszság. A gonosz ember sokkal undorítóbb, mint a hájas....



2013. máj. 15. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Így van, de a kérdés megfordítható. A kövérek miért utálják a vékonyakat? Ugyanez az utálkozás megy oda vissza, intelligencia szinttől függően.
2013. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Én részben értek egyet veled. Természetesen nem helyes viselkedés az, amit írsz. De az sem, hogy te ezt tiltani akarod. Mindenkinek joga van intoleránsnak, bunkónak lennie. Ez nem feltétlenül párosul gonoszsággal.


Sajnos magam is az elfogultak közé tartozom. Párnak nem választanék testes nőt, de tapasztalatom szerint a ducik gyakorta sokkal életrevalóbbak, vidámabbak, mint az alkatilag is gebe, állandóan fogyókúrázók.

Látod, én őket utálom nagyon. Nem vagyok rá büszke, de hát emberből vagyok (tudom, ez semmire nem ad felmentést).

2013. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kérdező: én nem utálom a vékonyakat. Azokat nem bírom, akik minden alap nélkül elítélnek. Akármilyen is az illető. Ezért is született meg a kérdés... Egyszerűen nem értem, miért kell bárkit is ismeretlenül, tettek nélkül elítélni. És szerintem a kövérek hátránya egy kicsit jelentősebb egyébként... munkavállalásnál, párkapcsolatban, vagy bármilyen szinten, sehol nem igazán preferálják őket. (Nem mondom, hogy másik irányban nem létezik a dolog. De nem gyakran történik meg, hogy valaki azért nem kap meg egy munkát, mert tökéletes a teste, vagy valaki nem jön be a pasiknak, mert jó teste van...)
2013. máj. 15. 16:26
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van kedves kérdező,

de mondd meg,akkor a kövérek miért ítélik el a soványabbakat mint ők ?

Az osztályomban van egy kövér lány és addig mondta,hogy kövér vagyok amíg csontváz lettem,pedig nem voltam akkor sem kövér.

2013. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, hülyeségeket GONDOLNI joga van mindenkinek. De arra nincs, hogy mások életét megkeserítse azzal, hogy minden szinten másodrangúnak bélyegzi úgy, hogy az illető azt látja. Nincs joga ahhoz, hogy komplexusokat alakítson ki másban, vagy h lehetőségeket vegyen el tőle (tökéletes a tudása, jó munkaerő lenne, de inkább nem veszem fel, mert kövér, mit szólnának.. stb.)

Ez természetesen az utolsó hozzászólásban leírt esetre is igaz. Ahhoz nincs joga senkinek, h másokban olyan rossz érzéseket keltsen, hogy akár csontvázra fogyjon, vagy más módon bántsa magát... Természetesen erre is igaz.

Csak őszintén szólva, leginkább a kövérek gyűlöletével találkozom lépten-nyomon, az érint, azért tettem fel így a kérdést.

2013. máj. 15. 16:34
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok:

Én vékony vagyok és jelenleg párkapcsolat és munkanélküli... szerintem ez nem a legjobb példa, ugyanis, ha csak valaki nem ruházati bolti eladó akar lenni, akkor édes kevés a jó test egy jó álláshoz.

A "kövérek vidámabbak" elképzelés pedig egyenesen nevetséges. Ha valaki vékony, és a fogyókúrától, diétától ingerültebb esetleg, attól még nem szabad általánosítani, aki meg jókat eszik vidámabb.... Aki sportol az is vidámabb, energikusabb.

Szerintem kedves kérdező jobban felfigyelsz az ilyen jellegű kritikákra, pedig ugyanígy "beszólnak" a kisebb karrierre, kevesebb pénzre, rosszabb kocsira, stb. stb. Mindig abba kötnek bele a másikba, amiben a saját életükben sincsenek megelégedve. Ha valaki kötekszik, nem egy boldog, elégedett ember, ezt tartsd szem előtt, és ne idegeskedj rajta, inkább sajnáld.

2013. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%
Kövér vagyok, de nem ítélem el a soványakat, inkább azt nem szeretem, aki sovány de kövérnek látja magát.
2013. máj. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

a vékonyakat is ugyan úgy elítélik is kiközösítik.

Minden megjelenés kérdése, akinek van tartása és kisugárzása azt tisztelik, szeretik és követik.

Rengeted "híres, menő" duci lányt ismerek akiért sokan odavannak. Szóval tényleg hozzá állás kérdése.

Aki meg bunkó azt le kell sz*arni ilyenek véleményével nem kell foglalkozni. Ha semmibe veszed, nem fognak szekálni mert tudják nem éri meg úgyse használ.

2013. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Pedig tudomásul kell venni, hogy van abban valami: ha egy nő kövér, az általában azt jelenti, hogy egyben lusta, jellemgyenge, igénytelen magával szemben, tehát értéktelenebb, mint azon nőtársai, akik aktívan tesznek a jó külsőért.


Nem utálkozni kell és nyavalyogni, hanem el kell kezdeni sportolni, és abba kell hagyni a mértéktelen zabálást.

2013. máj. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Rengeteg politikus kövér. :)
2013. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!