Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fájdalomtűrő képesség fejleszt...

Fájdalomtűrő képesség fejlesztése hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretném, hogy a fájdalom ne legyen akadály, bármit is akarok csinálni. Legyen az tetkó, piercing, foghúzás, verés, domina, szőrtelenítés vagy akármi aminek az ember alávetné a testét, csupán fél a fájdalomérzettől.

Én szeretném elfogadni és megszokni a fájdalomérzetet és nem akarok félni tőle, ugyanis jelenleg most itt tartok, nem merek még fogorvoshoz sem elmenni (pl. gyerekkoromban fogfúráskor sokszor betalálták az ideget és ez rendkívül rossz emléket hagyott bennem).

Ha nem félnék a fájdalomtól, akkor talán olyan dolgokba is bele mernék vágni, amiket már rég ki akarnék próbálni, viszont mondjuk fájdalmas élményekkel; csonttöréssel vagy zúzódással, esetleg ficammal is járnának, ezért nem merem bevállalni. Pl. boksz, síelés, siklóernyő meg hasonlók.


Hogyan tudná az ember hozzászoktatni magát egyre jobban a fájdalomérzethez, hogy ne féljen belevágni az olyan dolgokba, amik ezzel járhatnak, viszont amiket az ember szeretne csinálni?


2018. márc. 18. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Én extrém módon kínzom magam, s nem is alkalmanként, hanem a nap minden percében folyamatosan és évek óta.

Fokozatosan kezdtem, s nem is volt célom eredetileg, hogy idáig jussak. Kezdetben pár percig sem bírtam. Mostanra függővé váltam. Sokan féltenek, de nem tudok leállni.


Viszont úgy gondolom, hogy más jellegű fájdalom ugyanolyan nehezen viselhető lenne, mint a normális embereknek. Nem hinném, hogy kevésbé fájna egy foghúzás, s hogy könnyebben viselném.


Én úgy gondolom, hogy az ingerküszöböt lehet akarattal feljebb tolni, de nem lesz az globális, mindenre jó.

2018. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy túléled! Nálam ez beválik. A fájdalomtűrőképességet meg a fájdalomhoz való hozzászokással fejleszd.
2018. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Edzés, edződés, gyakorlás. Ha a hideget akarod bírni, akkor kipróbálod magad, hogy meddig bírod, majd rendre egyre alacsonyabb hőmérsékletnek teszed ki magad. Ha erősíteni akarsz, akkor addig fekvőtámaszozol amíg fáradtan össze nem csuklik a karod, majd következő alkalommal annak a 110 százalékát csinálod. Ugyanez a futásnál, stb. A fájdalomnál is kb. így.
2018. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!