Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jódolgában az ember meghülyül?

Jódolgában az ember meghülyül?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. Az életem első 28 éve telis-tele volt küszködéssel, lemondással, csalódással, olyan pofonokat kaptam az élettől, hogy a helyemben sokan talán feladták volna, ha nem is az életet, de a mentális egészséget biztosan (panelban nyomorgás, alkesz anyuci, enyhén pedofil apuci, stb.) Aztán 2 évvel ezelőtt hihetetlenül megváltozott minden, most férjes asszony vagyok, szeretjük egymást, anyagilag messze az átlag felett, nem is kell dolgoznom sem, van időm magamra, megvan mindenem- és mégsem vagyok boldog. Miért nem? Elméletileg minden este hálaimát kellene rebegnem a sorsnak, amiért így kiemelt minden rosszból. Nem hiányzik semmi, (csak a régi barátok, ők elmaradoztak) nem vágyom semmi másra, csak egyszerűen nem vagyok boldog. Valaki tudna erre okot találni? Mert nekem sajnos nem sikerült.
2010. jún. 11. 02:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok,és kaptam már sok pofont,és most hogy nyugi van,én ezt teljes mértékben értékelni tudom,és sokszor eszembe jut a hála érzése,hogy nem vagyok rosszabb helyzetben.Az anyagiakhoz való hozzáállás is átértékelődött bennem,egy picivel lehetne több pénzem,de igazából néha úgy érzem hogy minek:hogy több dolgot tudjak megvenni?Felesleges,mert az csak néhány percre ad örömöt.Az hogy most van barátom,és normális,mindenre többre értékelem,igaz hogy keveset tudunk találkozni,de maga a tudat nagyon jóleső érzéssel tud eltölteni.Ez most a legfontosabb,hogy van valaki aki szeret.Ezen kívül a külső dolgok nem érdekelnek.Én a helyedben,ha már megtehetem,keresnék egy olyan hobbit,vagy érdekes elfoglaltságot,ami lekötne,és élvezném.Vagy csak egyszerűen beülnék a kocsiba,és elmennék napközben szép helyekre,vidámparkba,állatkertbe,stb.Amúgy az emberben sokszor van valami hiányérzet ha minden tökéletesnek tűnik,és ilyenkor szokott eszembe jutni,hogy nem kimondottan az az élet értelme,hogy családot alapítsunk,és ezzel kifújt,hanem valami teljesen más,amire eddig még én se jöttem rá:)
2010. jún. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik az utolsó mondatod :) Paulo Coelho könyvei is erről szólnak. Én sajnos nem találom ezt a csodát. Amíg a mindennapokban vergődtem, addig csak a túléléssel tudtam foglalkozni. Most nincs kivel/mivel küzdenem, és nem találom a helyem. Az a vicc, hogy eddig erős voltam, de mostanában annyira rosszul érzem magam. Mi a fenét csináljak?
2010. jún. 11. 04:38
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem elég egyszerű... Mindent a segged alá tettek. A Te dolgod annyi volt, hogy széttedd a lábad, wow! Ez minden nőnek megy.


Szóval tudod, hogy ahol vagy, nem a te érdemed, sőt, két kezed összeteheted.. Miért is kellene, hogy egy ilyen légből kapott, szánalomból neked adott dolog boldogsággal-büszkeséggel töltsön el? Nem, az nem lenne normális.


Hogy ne csak lesajnáljalak, segitek. Keress olyan dolgot, amiben jó tudsz lenni. Egy hobbyt, amit tudnál csinálni, amiben lehetne sikerélményed. Ha nyernél valamilyen versenyt, vagy akár csak pár ismerősöd megdicsérne, megint büszkének érezhetnéd magad, és -igaz, továbbra is indokolatlanul-, de elégedettnek és ezzel együtt boldognak.


24/F

2010. jún. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem érted. Nem a hirtelen jött gazdagságnak akarok örülni, hanem olyan szeretnék lenni, mint más nők, akik pl. meg tudnak bízni másokban- én mindig zárkózott, félénk ember voltam, a férjemen kívül nincs senkim, egy barátnő sem, hidd el, a mi kapcsolatunk nem azon alapul, hogy "széttettem a lábam". Nem is sajnálatot kérek, csak reméltem, hogy valaki érezte már magát ennyire feleslegesnek, és elmondja, Ő hogyan tudott felülkerekedni saját érzésein.
2010. jún. 11. 06:21
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
Mintha kolléganőm írta volna. 18 évesen hozzáment egy 32 éves zsaruhoz, akinek háza, autója, milliói voltak. Azóta adja a fejét, holott minden a seg.ge alá lett téve.
2010. jún. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

Értettem én... Persze, biztos őrült nagy romantika volt részedről, de ha objektiven nézzük (vagy legalábbis a pasas részéről), akkor igenis a 'széttetted a lábadon' van a hangsúly. Tudom, mert nekem is volt már nagyon szegény barátnőm (alkoholista anyukával és fojtogatós apukával, akit szerencsére pár évvel később lecsuktak súlyos testi sértésért)... Ő se tudta megbecsülni a tőlem kapott dolgokat, mert nem őmaga érte el, mindent csak úgy ajándékba kapott, ami sok volt. Sajnos kicsit butus volt feldolgozni, és a kapcsolat érdektelenségbe fulladt. Részéről túl sok volt az input, én meg nem szeretem ha nem tudják megbecsülni az értékeket (nem feltétlenül pénzre gondolok), egy lány igenis ájuljon el és legyen oda meg vissza ha nagyon jó dolga van mellettem :]


Kérni nem kell, hogy bárki sajnáljon. Aki az orránál (és az addóságainál) egy picit tovább lát, az bizony alapból sajnál...

2010. jún. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Miért sértegettek? Nem azt írtam, hogy hozzámentem egy gazdag öreg bácsihoz, és most unatkozom, csak annyit, hogy velem valami mentális baj van.
2010. jún. 11. 06:41
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdj újra küzdeni! Járj egyetemre vagy egy tanfolyamra vagy egyszerűen csak futni! Bármelyik remekül megedz lelkileg, körüljárhatod a határaidat! A lényeg, hogy olyasmibe kezdj, amiről az elején látszik, hogy nehéz megcsinálni! Hajrá, ne add fel!
2010. jún. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a kérdező a pénzéért ment volna hozzá a férjéhez, nem tudom, miért kell általánosítani rögtön ezzel a csak "széttetted a lábad"-dal.

Amúgy szerintem neked most egy fontos mozgatórugó szűnt meg, eddig küzdened kellett, most ezzel a nagy nyugival nem tudsz mit kezdeni. Mindenképpen kell valami, ami izgat téged és van célja, szerintem midenkinek vannak vágyai, amiket akkor csinálna, ha lenne ideje, pénze. Gondolom neked is. És itt nem a bulira, pénzszórásra, utazásra gondolok. Hanem ami hasznos neked, meg esetleg másoknak is. Hobbi, vagy olyan szakma kitanulása, amivel szívesen töltenéd az időt. Szerintem nincs olyan ember, aki őszintén boldog lenne úgy, hogy nem dolgozik valamit (vagyis amit szeretne). Nézz körül, hogy mi mindenre nyílt lehetőséged, amit eddig nem tudtál megtenni, és mi mindennel foglalkozhatsz.

Nekem biztos, hogy ez lenne a gondom a helyedben, de nálam itt torlódnak, hogy mi mindent csinálnék, ha. Szóval nekem nem lenne gond felfedezni az új helyzet adta lehetőségeket:)

2010. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen olvasós vagy, akkor már Eckhart Tolle mentális problémákra. Világos és egyszerű "tanítás", csak vedd komolyan azt a mondatát, hogy a könyv legfontosabb tanítását akkor látod meg, amikor megállsz egy időre az olvasással. Ez ugye lehet bármilyen tevékenység, ami a megértését fokozza, tehát többször átértelmezni, mélyen beleérezni, kocka módon levezetni, akármi. Mindegy, melyik könyvét választod, nincs lényeges különbség köztük, mellesleg, hm, "eléggé terjednek" :)
2010. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!