Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az értelme az életemnek?

Mi az értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Nem meghalni szeretnék, csak most úgy látom nincs miért élnem. Barátaim alig vannak, két éve szerelmes vagyok a volt barátomba, reménytelenül. Jön a nyár, fogalmam sincs mit fogok kezdeni magammal. Csak édesanyámra számíthatok, aki pedig elég keveset foglalkozik velem. Szereznék én új barátokat, de elég visszahúzódó vagyok, ráadásul elsőre senkinek nem szoktam szimpatikus lenni.

Van egy fiú, akinek hasonló problémái vannak, mint nekem, de ő pár nap múlva elköltözik, nagyon messze tőlem. Két hónapja minden nap megbeszéljük, hogy átjön, aztán mindig lemondja. Ezért mostanában elég gyakran sírok is.


2010. jún. 11. 10:54
 1/3 anonim válasza:
Ne haragudj meg ha így írom de tipikus "tiniprobléma".Megértelek, mert nekem is volt a lányom 15 éves és szerelmes is meg minden.Én ugyan foglalkoztam vele de nem sok eredménnyel.De te azért foglalkozz édesanyáddal. Ha ő nem ér rá legyél te "anyuka" és tegyél úgy ahogy ő szokott ha keveset is.Azért próbálkozz a barátkozással, mert a mai világban ha valakin észreveszik, hogy félénk még piszkálni is fogják nem ,hogy segítsenek.Sajnos ez így van!!!De azért lehet szerencséd csak legyél figyelmes.Lehet pont akkor figyel fel rád valaki, amikor nem is számítasz rá.A barátod aki elköltözik biztosan nem szeret búcsúzkodni.Buztos őt is bántja, hogy elmegy!! Ha így van hagyd, hogy elmenjen.Ne rágd magadat miatta. Van elég lelki bajod anélkül is!Nagyon fiatal vagy, hogy magad alá essél.Most úgy érzem, hogy ismét 15 éves a lányom és vele beszélgetek.Nagyon jó érzés ha tudok segíteni csak ne tünj el ha segítségre szorulsz.Üdvözöl egy nagymama akinek már 3 hónapos az unokája a felnőtt lányától.
2010. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy tipikus tinibaj, megérett emberek is vannak, akik ugyanúgy felteszik maguknak ezt a kérdést, és lehet, hogy ők maguk sem találják meg a választ rá. Nem vagy ebben egyedül. Csak éppen abban a korban vagy, amikor rádöbbensz saját magadra és próbálod megtalálni a helyed a világban.

Az értelmet saját magadnak kell megtalálnod, erre egy idegen nem adhat választ, hisz mindenkinek más adja meg az értelmet arra, hogy éljen. Azzal az erővel, amivel most magadat siratod, azon is töprenghetnél, hogy mi az ami boldoggá tesz. Ha anyukád nem foglalkozik veled, foglalkozz vele te, mutasd meg neki, hogy ő fontos számodra és szükséged van rá. Talán eddig nem tűnt fel neki, de ébreszd rá erre, ha tudatában lesz, biztosan lépni fog.

Az előttem felszólalónak rengeteg mindenben igaza van és tapaszalta is van a dologban. Bár ilyan kérdésre gépen keresztül nehéz ütős és tömör, használható segítséget adni.

Próbálj meg barátkozni, nem veszíthetsz semmit. Azok, akik nem találnak elsőre szimpatikusnak talán megérzik benned a bizonytalanságot, teljesen más, ha széles mosollyal állsz oda valaki elé, vagy feszengve, bizonytalanul. Manapság barátokat rengeteg féle módon szerezhetsz. Azzal a fiúval is volt valami, ami összekötött, nem?

Én is voltam ilyen helyzetben, annak ellenére, hogy nyüzsögtek körülöttem az emberek. És ez ma sincs másképp. Ezt neked kell megoldanod, más nem tudja rajtad kívűl, csupán terelgethet.

Fiatal vagy ahhoz, hogy ilyeneken keseregj. Fel a fejjel és harcolj!

2010. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindenekelőtt azt írom le, hogy az volt az alapkoncepcióm, hogy e-mailt küldök neked, de azt kétszer is visszadobta a rendszer, ezért mégiscsak ide írok.


Először arra gondoltam, hogy azt fogom javasolni neked, hogy olvass, mert az nagyon jó. Tulajdonképpen én utálok olvasni, csak azért olvasok, hogy műveltebbnek tűnjek. Tudom ez kissé infantilis attitűd.

Na de rátérek a tanácsomra. Először is, nekem elsőre is szimpatikusnak tűntél/tűnsz. Tovatűnt az ihletem is. Van egy ismerősöm, aki történetesen 3 nap múlva lesz 15 éves, konkrétan 2 is van, mivel ikrek. Az imént eszembe jutott egy általa igencsak kedvelt idézet, amivel a kérdésed utolsó mondatára kívánnék reagálni: Sose felejts el

mosolyogni - még akkor sem, amikor szomorú vagy ... lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.

Valójában, azért írok most neked, mert nekem is van hasonló problémám, ezért is fogott meg ez a kérdés. Most úgy érzem, ha beszélgetnénk, akkor fel tudnálak vidítani. Ha szeretnél velem beszélni csak küldj egy mailt.

Zárásként még annyit, ha szereted az irodalmat valamennyire, akkor olvasd el ezt:

[link]


//Dani//

2010. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!