Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek túl korai az,...

Szerintetek túl korai az, hogy 13 évesen fiúm van?

Figyelt kérdés

Szóval 13 éves lány vagyok és egy 14 éves fiúval járok.Jól elvagyunk,meg minden és én szerelmes vagyok belé.Mivel a fiú hármas-négyes tanuló és normális meg minden,ezért anya csak annyit mondott a dologra,hogy:"Áldásom rátok"(mosolyogva mondta).Érdekel viszont,hogy mások mit gondolnak erről.Szerintetek nem korai? Ti megengednétek a gyereketeknek?



Köszi:13/L


2010. jún. 12. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

no sex just chat:D

ameddig ez így van, addig miért ne. és örülök, h olyan jó a kapcsolatod az anyukáddal, h megbízol benne és elmondtad neki. továbbiakban is tegyél így, hidd el, díjazni fogja a bizalmad:)

2010. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos, és egyáltalán nem korai, ha tudjátok, hol a határ. Nálunk már az óvodában is volt szerelmespár, persze fennhangon csúfoltuk őket, amikor a srác csokit vitt a lány szülinapjára :) Szerencsés vagy, hogy ilyen fiatalon rátaláltál a szerelemre, ilyen korban sok csaj csak addig jut el értelmileg, hogy fiú=szexpartner... Aztán jön a "terhes vagyok" bőgés, az abortusz, de ez már másik sztori.
2010. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne csináljatok semmi illetlenséget, akkor nem lesz probléma.
2010. jún. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi távolról sem tervezünk ilyet,hogy szex meg stb. Szép is lenne!(már az is elrettentő példa,hogy egyik osztálytársam két hónapig aggódott azon,hogy most terhes-e maradt a pasijától.Jelzem a csaj 13,a pasi meg 23 éves.Ennyit erről,de ez már tényleg más téma).Szóval mi tényleg csak elmegyünk sétálni,beszélgetünk,ölelés van,szeretünk együtt lógni.A srác,amikor csak tud hazakísér a suliból meg ilyenek.
2010. jún. 12. 16:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Dehogy baj... Istenem milyen szívesen emlékszem vissza azokra az időkre! :) Olyan jó érzés volt az első szerelem! :) Belebizsergett az egész testem ha csak megfogta a kezem vagy átölelt! :) Nagyon helyesen teszitek, hogy ennél komolyabbra még nem gondoltok, annak még nincs itt az ideje! Ilyen gondolkodás mellett én sem ellenezném anyukád helyében a kapcsolatotokat!

Az én egykori szerelmem (akkor "jártunk", amikor 13 éves voltam), azóta is nagy jó barátom, bár már nem úgy nézek rá, mint akkor, de jókat szoktunk mosolyogni egy-egy nosztalgiázásnál, ki mire is emlékszik a múltból! :) 20/L

2010. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fúúú, most feldobtad az estémet! =] Végre látok értelmes 13 évest. :3
2010. jún. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Teljesen mind1, hogy megengedném a gyerekemnek vagy nem, a probléma ott kezdődik, hogy általános iskolában "szerelmi kötelékek" alakulnak ki...számomra ez egy kicsit sok, de igaz az én koromban is "trendi" volt. De nem nekem. szerintem egy kapcsolatra érettnek kell lenni, s ez nem olyan, hogy pályakezdő vagyok és kipróbálok sokat, hogy belejöjjek. Nem! Ha valakinek soha életében nem volt kapcsolata, de megérik a megfelelő szellemi szintre, sokkal jobb társ válik belőle, mint egy olyanból, aki nem érett, de végig "járt" az egész országgal.

Egy dolgot még megjegyeznék a végére.

Szeretet/szerelem nem egyenlő a vágyakozással és ragaszkodással. Fontos lecke. Sok felnőtt ember is benne van ebben a tévhitben.


üdv

25/F

2010. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,5. válaszolónak:Örülök,hogy feldobhattam az estédet....
2010. jún. 13. 16:52
 9/15 anonim ***** válasza:

17.18-as vagyok. Kedves 25 éves válaszoló! Abszolút egyetértek veled abban, hogy egy kapcsolatra érettnek kell lenni, ugyanakkor szerintem nem keverendő egy gyermekkori "szerelem" a felnőtt kor komoly, érett kapcsolataival! Sok fiatal, szinte még gyerek keveri ide a testiséget, hogy egész nap egymás szájából lógnak ki, avagy ne adj Isten eljutnak a szexig! Ez probléma!!! Az, hogy valakinek van egy "barátja", akivel elmegy délutánonként ide-oda, aki megfogja a kezét, vagy átöleli olykor, szerintem abszolút nem okoz hatalmas problémát a lelki fejlődésben, ha olyan keretek között megy, amin belül ez még normálisnak mondható!

Általános iskolában korai... akkor mit mondjunk az oviról, ahol a lányok nagy része megkapja az első pusziját egy "idegen" kisfiútól? :)

2010. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves 20/L!


Én csak a határt akartam felismertetni a Kishölggyel, hogy ha hasonlókat érez, mint amit az utolsó mondatomban feltüntettem, akkor baj lehet. Természetesen ha úgy zajlik ahogyan te leírod, és a kérdező is így érzi, azzal nincsen semmi baj. De azt írta, hogy "járok egy fiúval", tehát kapcsolatban vannak, s én erre reagáltam azzal, hogy korainak tartom ilyen fiatalon azt, hogy "elkötelezik" magukat, hiába csak séta és beszélgetés. Mert ezzel, ha valamelyik egy másik ellenkező neművel van, csak szimplán beszélget vele, előbújik "tudod mi" az emberből, és pontosan azért, mert úgy kezelik, hogy ők együtt vannak. Ha nem így kezelnék, csak tényleg úgy, hogy kedveljük egymást, és együtt "mászkálunk", akkor nem alakul ki bennük a "birtoklás" érzése, hogy "ő az enyém", s ezáltal megfékezhető a féltékenység. :)


Ne haragudj, de lehet, hogy erősnek tűnik így, viszont tényleg vigyázni kell, bár az ember saját kárán tanul.

Nem elítélem az ilyet, csupán a mértéket akartam mutatni, hogy az ne hágjon át "szenvedésbe".


üdv

25/F

2010. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!