Paranoiás lennék?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok. Nem emlékszem mikor, de már egy jó ideje feltünt, hogy olyan dolgoktol félek, aminek semmi alapja. Pl: Biztos kikapcsoltam-e a laptopot, nehogy más hozzá férjen az adatokhoz (egyre gyakrabban beteszem az ágy alá, de meg iskolába menet is azon gondolkozom hogy biztos eltettem-e, és akár többször vissza is megyek), Azt hiszem hogy valaki folyamatosan néz az ablakból, lefényképez stb., Ha a nappaliba tv-zek, azt hiszem hogy anyukám azért megy be a szobámba, hogy kutakodjon, nézelődjön az e-mailjeim közt. De ezek még annyira nem is elvetemült dolgok. Mindenhol ott van ez a "félelem". Konkrétan azt hiszem, hogy az egész világ ellenem van. Elmondtam anyukámnak, hogy van ez a problémám, ő kinevetett. Forduljak pszichologushoz? Már egyre rosszabbodik a helyzet... (Bocsi a rossz fogalmazásért)
2018. ápr. 16. 22:58
 1/2 anonim válasza:

Igen.

Az üldözési mánia egy bizonyos mértékig kifejezetten egészséges(én is folyamatosan a hátam mögé nézek, ha este sötétebb helyeken megyek át, és már volt egy-kétszer, hogy néhány részeg csöves gyanúsan közeledett, de amiben te vagy, az már túlzott

2018. ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En 17 evesen ugyanilyen voltam vagy meg sulyosabb, de kinottem. Suli utan ellenoriztem a szobamban mindent, hogy minden tokeletes ott van-e, ahol hagytam es nem kutatta at senki a cuccaimat. Vagy pl. ejjel azt hittem, ha a szemben levo panelben valamelyik szomszed felkapcsolja ejjel a villanyt, az engem nez es belat a teljesen lehuzott reluxa resein keresztul... 30/L
2018. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!