Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek most az életemme...

Mihez kezdjek most az életemmel? Hova lehetne elhelyezkednem?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, jogi egyetemre járok. Anyukám szerette volna, hogy jogot tanuljak. n valami mást szerettem volna, valamilyen természettudományos vagy bölcsész szakirányt. Az elején, amíg nem közeledett a pályaválasztás, nem stresszeltem, nem szorongtam, hogy én nem vagyok jogásznak való. Mivel haladtam együtt a többiekkel, és nem utáltam, amit tanulunk, így nem hagytam ott. Szépen lassan azonban rájöttem arra, hogy én nem érzem jól magam abban a közegben, nem vagyok az a fajta jó kiállású, magabiztos, jó kommunikációs képességű, extrovertált ember, hanem mindezek ellenkezője, sőt mi több, nagyon erős szociális fóbiával is küzdök.

Ügyész szerettem volna lenni, de kiderült, hogy a valóság ezerszer nehezebb, mint ahogy az ember elképzeli. Továbbá ezeket az embereket rendkívül kell, hogy érdekelje a jog, nagyon lelkesnek kell lenniük, ami belőlem hiányzik. Én a joggal úgy vagyok, hogy nem kezelem áhitattal, nem esek hasra a jogtudománytól, inkább valamiféle undorral, szkepticizmussal tekintek rá, de nem magasabb pozícióból, hanem inkább úgy, hogy tőlem ez énidegen. Ez a jogászi világ, a jogászi hivatásrendek nagyon viszolygást váltanak ki belőlem.


Anyám meg azt hangoztatja, hogy akkor meg mi akarrok lenni, ha nem jogász? Utcaseprő? Kb. így viszonyul a kérdéshez. Pedig nekem lenne elképzelésem, de ő azt mondja, hogy abból nem lehet megélni, meg hol akarok dolgozni helyette?... Igazából én sem tudom... :(


Egy hivatalba el tudnám képzelni magam, de pl. a tárgyalóteremben nem.

19-20 évesként nagyon sokat fantáziáltam, hogy de jó lesz majd, ha ügyészkedem, vagy bíró leszek... de ezek mind hiú ábrándok voltak.


Végzett joghallgatók válaszának nagyon örülnék,akik tudnának tanácsot adni, illetve mindenki, aki szeretne segíteni, kérem, írjon ide, vagy esetleg privátba!


Köszönöm



2018. máj. 7. 20:57
 1/7 Kattoryory válasza:
76%

Én 1 éve járok jogra és én se viszonyulok úgy a joghoz h ez a világ legérdekesebb területe de elvagyok vele. Viszont nekem eddig viszonylag jól megy, és szerintem ebben tudnék talán a legjobb lenni ezért tartom érdemesnek elvegezni.

23 évesen elég gáz h anyád mondja meg h mit csinálj, de ha neked sincs konkrét jobb ötleted akkor kénytelen vagy elfogadni.

Nemcsak az igazságszolgáltatásban lehet elhelyezkedni (oda tényleg számít a jó kiállás), hanem ezer más területen is. Ez egy téves elképzelés hogy aki kevésbé nyitott az nem való jogásznak. Pl egy közigazgatásban dolgozó jogász vagy közjegyző, vagy valamilyen szakjogász egyaltalán nem kell hogy jobb kiállású meg nyitottabb legyen mint bármi más szakmát űző ember. Nyilván ha annyira szélsőségesen zárkózott és önbizalomhiányos vagy az minden más szakmában is hátrányt jelent.

2018. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod #1!

Remélem, nem kerülsz olyan helyzetbe, mint én, és nem ér csalódás!

Tényleg gáz, hogy anyám mondja meg, mit csináljak, ezt elismerem, igyekszem függetlenedni, de amíg nem leszek pénzügyileg független, nem fog menni.

2018. máj. 9. 01:23
 3/7 szvillő válasza:
76%
Kedves kérdező, én a jogon belül keresnék olyan területet, ami érdekel. Ha érdekelnek a bölcsészettudományok, foglalkozhatnál esetleg szellemi alkotások jogaival. Vagy ha a természet érdekel, helyezkedj el ökológia, természetvédelem területén. Próbáld megtalálni azt a területet, ami foglalkoztat, érdekel, aminek szívesen szenteled az életedet és dolgozz ott jogászként. Olvass életrajzokat, keress példákat a környezetedből. Legfontosabb, hogy engedd magad szabadon, és adj magadnak időt. Ki fogja forogni magát az életed. (én most pl 3 diplomás bölcsészként rájöttem, hogy kertrendezéssel szeretnék foglalkozni. Igen, egyszerű szakmunkával. Ez van! :))
2018. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Kível laksz?
2018. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
69%

Akkor jó ha tudod, hogy hivatalokban is vannak jogászok és mindenféle cégeknél is. Nem csak tárgyalótermi állások vannak jogászoknak. Pl Vízügyi hatóságon is vannak akik a jogi megfelelőségét nézik át egy egy beadványnak. Cégeknek is vannak jogászaik. Szóval azért nézz körül előtte.


Nem írtad hány évet végeztél eddig, de érdemesebb befejezni csak, hogy ne hagyj félbe dolgokat.


Jogi diplomával kb irodákban el tudsz helyezkedni. Inkább csinálj hozzá még egy diplomát ami egész más és te választod.

2018. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 évet végeeztem, azaz már van némi jogi ismeretem, elméleti tapasztalatom.
2018. júl. 7. 23:32
 7/7 anonim válasza:
0%

Szerintem egyeltalàn nem gond hogy anyukád mondja meg mi 'lenne a helyes' őszerinte. Nagyon aranyos hogy segít neked és van elképzelése helyetted.

Szeresd érte 😊

És ha majd eldöntötted igazán mi szeretnél lenni, még csinálhatsz szakmát.

Mondjuk lehetsz kőműves vagy festő vagy bármi. De szerintem butaság,mert én is szakmunkás vagyok és igaza van anyukádnak.. (mintha utcaseprők lennénk) semmire nem becsülik a munkánkat. Titeket viszont fognak. Erősödj meg lelkileg és akár járhatnál edzeni is stb hogy magabiztosabb legyél. Ne hagyd magad ebbe belenyugodni hogy te ilyen 'gyengébb' vagy. Ha szeretnèl- erősebb tudsz lenni. 😊hajrá.

2018. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!