Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Az élet igazságtalan. "...

"Az élet igazságtalan. " Nektek mennyire térül meg a befektetett energia az élet különböző területein?

Figyelt kérdés

Hol magas a hibatolerancia, azaz milyen tevékenységekkel fog a beleölt idő/pénz/energia/akaraterő megtérülni, akkor is, ha az azt végző valamit rosszul csinál? Hol érzitek azt, hogy bármennyire próbálkoztok, annak nincs eredménye, és hol azt, hogy megérte vele foglalkozni?


Például:

Látványosan megtérül a munka egyszerű robotolásnál, mint egy alap kiásása vagy fahasogatás. Annyira lesz kész, amennyit dolgoztál vele, ez egyenes arányosság.

Nem térül meg közvetlenül ugyanakkor ha valamiben 59%-ot érsz el, de a teljesítményed csak 60%-tól ismerik el.


Még több és jobb példát, véleményeket, tapasztalatokat, hosszabb-rövidebb történeteket várok ebből a megközelítésből, rossz válasz nincs. Aki kötekedni szeretne a másikkal, írjon rendes ellenpéldát.



2018. máj. 12. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Pl. lottó: szerintem egyáltalán nem térül meg, mert csalnak benne, de még ha megtérül is, annak csak 0.0001% az esélye.


Egyetem mérnöki szak/műszaki szakképzés: 70% hogy bejön ha elvégzed, jobban fogsz keresni és biztos munkád lesz.

2018. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az oktatás/tanulás gondolom sokaknak nem jött be (válasz nélkül lepontozók), ezt kilőhetjük. Amúgy köszönöm, még?
2018. máj. 12. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság olykor relatív. Az én igazságom nem biztos, hogy azonos a te igazságoddal. Az én igazságom azonos az én érdekemmel. Viszont léteznek kompromisszumok.

Az egész életem a példa rá, hogy eredmény csak akkor van ha mindennap megteszed a dolgod. Nekem otthon azt mondták valamikor (1961), hogy tanulnom vagy dolgoznom kell ha otthon akarok maradni. A dolgozást választottam, amit később mégis felváltott a tanulás. Újabb dolgos évek után estin még tovább tanultam. Mikor már családom lett akkor is előfordult, hogy ilyen- olyan tanfolyamokra beneveztem. Látványos előmenetelre nem tettem szert, ahhoz nem voltam elég jó káder. Viszont úgy érzem mégis kárpótolt érte az élet mert mikor nyugdíjba mentem nem sokára visszahívtak dolgozni. Amikor meg kellett újítani bizonyos munkafolyamatokat és a dokumentációt ebben aktívan részt vettem, munkalapokat terveztem, stb. Nem régen voltam bent a cégnél és jóleső érzés volt látni, hogy azok a szokások amiket akkor alakítottunk ki amibe még én is benne voltam ennyire időt állóak lettek, hogy tizen évvel később is megmaradtak. Aztán jött a válság 2008-ban. Azt láttam, hogy először azok úsztak el akik addig is lazán vették a tempót, hogy én felszínen maradtam szerintem annak is köszönhető, hogy mindig igyekeztem többet tenni ha több eredményt szeretnék elérni. Azt sosem számolgattam, hogy ennyi energiáért mennyire vagyok kifizetve. Az adott helyzetből igyekeztem a legjobbat kihozni de sohasem mások rovására

2018. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!