Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Összevesztem az egyik legjobb...

Összevesztem az egyik legjobb barátommal és túl idióta a béküléshez! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, (az egyik legjobb barátom) akivel minden nap kockulunk már majdnem 2 éve,(egyébként 7 éve ismerem) így éltük túl a sulit. Amúgy osztálytársam. Most, hogy elkezdődött a nyári szünet, és több idő lenne játszani, egyből behülyült.

Játék közben minden második kifejezése az volt rám 1 óra alatt, hogy "büdös féreg".

Ilyeneket szoktunk mondani egymásra viccből, de annyiszor mondta, hogy elbizonytalanodtam, és sértésnek vettem. Pedig semmi rosszat nem mondtam neki.

Természetesen felháborodtam és letettem a hívást. Akkor láttam, hogy kilépett a játékból.

Utána elkezdtünk írogatni egymásnak, és akkor derült ki, hogy neki áll feljebb...

Ez történt tegnap olyan 5 óra körül, és ma 10 órakor írtam hogy beszéljük meg. (egyébként tegnap óta mostanáig se mondtam neki egyetlen rossz szót sem.)

Bocsánatot kértem vagy kétszer is, de nem fogadja és azt mondta, hogy már nem játszik velem.

Eléggé sértődékeny és már dühös vagyok rá, de nagyon.

(a legjobb barátommal meg ilyen téren nem nagyon lennék el, mert ő nem játszik számítógépes játékokkal.)


Mindig is utáltam, hogy keresztény iskolába járok és a vasárnapi templomba járásból elegem van, de most jól jön. még szeptember előtt ez az egyetlen esélyem, hogy találkozzak vele. (+ az évzáró, de ott még idő sem lesz semmire.)


Mit mondjak majd neki? Mert nem fog velem szóba állni szerintem.


Előre is köszi a válaszokat.

(UI.: már összevesztünk nagyobb dolgokon is kétszer, de másnapra már jóban voltunk bőven. Az egyik esetben még facebookon bocsánatot kért és kibékültünk, a másiknál pedig már röhögve fogta fel másnap az egészet.) Nem akarom elveszíteni, segítsetek!



2018. jún. 16. 15:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és ma mondta nekem, hogy viccből mondta ezt is, egyből felcsesztem magam, de csak bocsánatot kértem tőle és mondtam h félreértettem, és azért kértem bocsánatot, mert nem akartam, hogy a veszekedés rosszabb legyen. Erre annyit válaszolt, hogy "az a te bajod." Eléggé "utálom" mostmár, mert elegem van. A bocsánatkérést sem képes elfogadni
2018. jún. 16. 15:05
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen baromságért felbontani egy 7 éves barátságot...
2018. jún. 16. 15:05
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem talált egy kevésbé büdösebb férget!
2018. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lényegtelen választ... -.- Ez tényleg fontos és ezeket a barom válaszokat kérem mellőzni, köszönöm...
2018. jún. 16. 21:16
 5/9 Dave092 válasza:

Azért mindkettőtökön látszik a leírtakból, hogy szerettek megsértődni egymásra. Legközelebbre amit kicsit úgy érzed túltol és már már zavaró akkor finom gesztusokkal próbáld éreztetni vele, hogy vegye észre magát esetleg nem rögtön nekiesve megsértődve. Bár ezt a tanulságot talán már levontad te is.


Na de térjünk a megoldandó problémára: két verziót felvázolok aztán te ismered jobban a barátodat melyik lehet működőképesebb.

Szóval elég nyilvánvaló, hogy neki azért áll feljebb mert tudja, hogy ő diktál azáltal, hogy jobban neki volt igaza mikor te felháborodtál rajta, hogy büdös féregnek hív. És persze mondhatod, hogy miért hív annak, de ha egymást annak hívjátok poénból akkor 100-adszorra is el kell fogadnod sértődés nélkül, ha ezt mondja poénból.) Szóval maradjunk annyiban, hogy ő van most feletted az igazával, ezt a helyzetet kéne megfordítani, hogy kibillentsd ebből a szerepből valami olyasmivel hogy érezze, hogy már ő a hülye ha folytatja ezt a kéretem magam stratégiát. Erre például megírnád neki, hogy hát sajnálod a történteket, kicsit túltoltad de le szeretnéd zárni az ügyet. És reméled, hogy nem úgy akarja lezárni, hogy véget vetni egy több éves barátságnak egy ilyen hülyeség miatt. Mert lehet, hogy miattad alakult a vita viszont a barátságotok már csak rajta múlik és ha nem képes ezen túllépni akkor tényleg nincs miről beszélni.És ami a legfontosabb mivel itt megint kicsit támadásnak veheti ezt a részt feloldod ezt az újabb befeszülést egy pozitív mondattal mintha már ki is békültetek volna. pl. "...és ha nem vagy képes ezen túllépni akkor tényleg nincs miről beszélni, amúgy láttad ezt és ezt a vicces videót?" (és már linkeled is neki.) Fontos, hogy ezt egy üzenetben hozd le, hogy ne vágjon közbe terelje félre a szót stb. ugye vagy shift enterrel új sor vagy jegyzettömbben megírod aztán a végén átmásol.)


Másik verzió: kicsit hosszadalmasabb és unalmasabb de működhet, hogy passzívan állsz hozzá, nem keresed nem kommunikálsz vele egész nyáron, aztán majd elkezdi őt is zavarni jobban ez a dolog akkor fog ő keresni. Ha más nem két hónap elég sok idő, hogy túl legyetek ezen és suliban első nap már együtt röhögtök.


És +1 tipp.: Ha fiúk vagytok tolj át neki valami vicces videót, coub-ot akármit mintha mi sem történt volna, és fűzz hozzá valamilyen kérdést amire nem annyi lehet csak a válasz, hogy igen vagy nem. Pl. legjobb ha van valami közös emlék pl. közös infóórákra utalva mikor együtt nyomtátok a játékot miközben a tanár magyarázott áttolni neki egy ilyet: "Mi jut eszedbe erről:? [link]


Ha lányok vagytok ez az utolsó kevésbé esélyes, hogy működik, de megpróbálhatod :)


Ha meg egyik sem akkor nem is a barátod.


Hajrá :)

2018. jún. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Helló. Köszönöm a választ. Az első verziót már kB. Megpróbáltam tegnap, de esetleg még egyszer Megpróbálom, utána meg marad a 2. Verzió. Mondjuk az szerintem nem fog beválni, mert csak távolodnànk... Dühös vagyok már rá nagyon tényleg......
2018. jún. 18. 09:05
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem már nem lesz legközelebb, mint ami az elején volt leírva... :/
2018. jún. 18. 09:12
 8/9 Dave092 válasza:
Jajj ha tegnap megírtad neki, hasonlóképpen, hogy ha ennyire fafejű akkor ennyit erről akkor ma már meg ne próbáld újra. Mert akkor megint alul leszel ebben a sértődös párbajban. Te már letudtad a mondandódat. Most ő jön. Hidd el, fog reagálni egy idő után. Csak bírd ki. Lehet rámegy a nyár, de ne úgy nézzen ki, hogy megint te pitizel neki.
2018. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dave092 válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem lesz legközelebb akkor próbáld ki ezt amit most írtam, hogy nem nyaggatod hanem vársz rosszabb annál úgy sem lehet akkor már. Próbáld kicsit az ő makacs szemével nézni a szitut: "óh írt megint és megint, akkor még sértőtgetek egy ideig, vesztenivalóm nincs"- hát nem. Érezze, hogy neki is van vesztenivalója. Te írtál neki most ő jön, ha nem akkor te addig szarsz a fejére.
2018. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!