Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tenyleg ilyen negativ figura...

Tenyleg ilyen negativ figura vagyok?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól szigorúan vettek, kemenyen beszelt velem apam, kritizalt mindig visszafolytott duhvel, hogy mas milyen ugyes milyen szep, hogy en ilyen olyan vagyok , stb

Amit tudtam megtettem, tanultam egy erös átlagos tanuló voltam sok mindenben voltam jeles , csak a matek nem ment lánykent olyan jól, de a tanar szigorú volt verte a diakokat igy nem tudtam koncentralni ( nyolcvanas evek vege)

Mire hazajöttek a szuleim kitakaritottam, igyekeztem a suliban de ha irodalom es nyelvtanból kaptam dijat azt mondta apam hogy miert nem matekböl

Csak a szorongasra emlekszem es a felelemre , ahogy apamtól feltem folyamatosan , mert mindig morgolódott , kötekedett, es örjöngött , duhöngött , semmi nem volt jó , egy megterhelö legkör voltbotthon emiatt

Emlekszem amikor 8 evesen faradt voltam reggel es lassan keszultem , erre vallfaval megutött hogy ö ”ku..át nem nevel” ne legyek lusta

Borzasztó volt , mellette növe erni , semmi tiszteletet nem mutatott es folyton bennem lakott

Akkor hittem hogy tenyleg ezt erdemlem , anyam mindenben egyetértett vele, es megszoktam hogy nekem nem jár biztatas, kedves szavak hanem rablógyilkosnak megfelelö banasmódot erdemlek

Maig en vagyok a semmirekellö , a hü..e, aki mindenert hibas

Sajnos eszrevettem hogy apamat IRRITALTA A JÓKEDVEM, a mosolyom, amelyet igyekezett mindig letörölni, es elvezte ha banthat . Csak úgy folyt belöle a mocsok

Sose kaptam biztatast , jó szót , elfogadast , es ezert a gyerkkorert kemenyen megfizettem ( meg igyis en) rossz hazassag hasonló ferfivel , es utana meg a magany . ( anyagilag nem volt zsugori apam , penzt azt adott igy zsebpenzt annak idejen es sokszor jartam taxival suliba )

Maig nem szabadultam az erzestöl hogy valami gond van velem es talan az engem szapulóknak igaza volt



2018. júl. 28. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ne aggodj, nekem fiúként se ment a matek
2018. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Ebből senki nem fogja kideríteni, hogy milyen vagy.
2018. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
74%
Apad egy mentálisan beteg ember (nagyon beteg), nem vagy rossz és értéktelen. Téged sajnos tönkretettek lelkileg, szakemberhez kellene fordulnod, hogy fel tudd dolgozni a történteket. Nagyon sajnálom és sok sikert! :(
2018. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:
54%

Kicsit többet kellett volna még írnod magadról, nem csak a szüleidet részletezned.

A szülő egyik alapkötelessége megdícsérni a gyereket a teljesítményért abban, amiben jó, és bátorítani abban, amiben nem annyira. Ennek elmaradása torzítja a lelket.

Amit írtál(!), az alapján nem vagy negatív, csak a szüleid kegyetlenek.

Az írásod alapján ez nálad egy elhúzódó probléma, amire ezen a fórumon egy erősen önértékelési zavaros embernek nem tudunk korrekt tanácsot adni, csak egyet: Keress fel egy pszichoterapeutát! Relatíve lassú, de hatásos folyamat.

2018. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És amiatt, hogy elnyomta az önbizalmad karrier terén nem nagyon jutottál sehova?
2018. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!