Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tenyleg igza van? (Hosszu)

Tenyleg igza van? (Hosszu)

Figyelt kérdés
Ma hazajottem delutan olyan 3korul, mert haromnegyedkor vegeztem, es egybol jottem is. Ahogy hazaertem, ebedeltem, es mivel nem volt semmi tanulnivalom, ezert bepakoltam a mosogatoba, felporszivoztam az EGESZ lakast, majd nyilvan telt az ido, mar 4ora volt. Anya jott haza a munkabol, mire beallt a garazsba, lefoztem beki egy kavet, es rend volt a lakasban. Mielott elindult a munkahelyerol, felhivtam, hogy menjunk el egy boltba, mert 3nap mulva osztalykirandulasra megyek, ami ottalvos lesz. Mondta, hogy jo. Erre jon fel a lakasba, es kozli, hogy nem megyunk sehova mert o beallt a garazsba a kocsival, es o mar nem fo kiallni onnan. Erre mondtam neki, hogy miket csinaltam a nap folyaman, rend an stb, es mondta, hogy en milyen telhetetlen vagyok, mert honapok ota konyorgok hogy vegyunk egy parafatablat az asztalom fele, amit tegnap ki is neztem, emiatt is balhe volt. MIND A KETTO EGY BOLTBAN VAN! Felhozta, hogy en megkapok mindent, most pl a tegnap elott kapott jbl hangszorot hozta fel, ilyenkor ezt vagja a fejemhez. Bejottem a szobamba, kitakaritottam a horcsogom ketrecet, majd kimentem es mondtam neki, hogy neki semmibe sem telne mert befutok es megveszek mindent, es KI IS FIZETTEM VOLNA a parafatablat, ami kokemeny 1000ft be kerul. Mondta hogy nem. Erre eltelik 5perc, majd szol hogy nincs e kedvem elmenni vele futni. Erre mondtam, hogy dehogy van es MEG MEGKERDEZI H MIERT WTFF??! Es mondtam h bocsi elraktam a cuccom, es erre kezdte h en milyen szemet vagyok h igy beszelek vele stb.. Erre bejon a szobamba es elkezdi na akk mondham h mit kell tanulnom mindezt kiabalva es mondtam neki h persze egybol a tanulas temara lep aminek semmi koze ehhez. Szal ez igy wat? Am 14/l vagyok privatba is irhattok, koszi
2017. nov. 7. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Meghallgatnam a sztori masik felet is.

Te miert nem tudsz elmenni a boltba? Felszallsz a buszra, elmesz a boltba, megveszed a cuccokat es szepen hazamesz. A parafatablad meg raer meg, gondolom majd ugyis megveszi anyud, ha lesz ra ideje.

2017. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

ALAP, hogy elpakolsz magad után és takarítasz, ha látod, hogy kosz van, mivel te is ott élsz.


Amúgy miért nem mentél el a boltba egyedül? Vagy ha nincs pénzed, kérsz anyudtól és elmész aztán.


Nekem 14 évesen már nem apám vásárolta meg osztálykirándulásra a kaját, hanem adott x összeget, hogy vegyem meg, ami kell.

2017. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy munka után nekem sincs kedvem még boltba mászkálni, mikor örülök, hogy végre hazaérek és olvashatok, futhatok, süthetek, vagy bármit, ami kikapcsol.
2017. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Ez szörnyen hangzana, ha nem tudnám, hogy milyenek a kamaszok. Milyen érdekes, 14-15 évesen ha az ember nem kap meg valamit, akkor rögtön jön a "mindent megcsináltam, kitakarítottam, olyan szuper jókislány vagyok, anyukám meg bejött és indokolatlanul elkezdett velem ordítozni hogy hülye vagyok" sztori.

Van egy sanda gyanúm, hogy anyuka szemszögéből egészen máshogy hangzana az egész történet.

Az, hogy segítesz a házimunkában és elpakolsz magad után, alap dolog lenne, ne várj ezért mindig jutalmat.

Ráadásul te magad vallottad be, hogy mindig kapsz valamit, mint pl. tegnap előtt a hangszóró.

Ha van pénzed megvenni a parafatáblát meg a kirándulásra a cuccokat, akkor miért nem mész el te a boltba? Suli után felülsz a buszra és kész.

De mivel még van 3 nap a kirándulásig, valószínűleg magától is elvitt volna anyukád valamelyik nap bevásárolni, nyilván nem üres kézzel akar elküldeni. Csak gondolom nem mára tervezte, te meg azzal vártad otthon, mikor fáradtan, éhesen hazaért, hogy na akkor menjetek gyorsan a boltba és te mennyi mindent megcsináltál (húha) és ezért igenis jár.

Kicsit szállj magadba, gondolkodj el, hogy anyukád mennyit dolgozik és mennyit tesz érted, amiért nem vár hálát. Ha pedig annyira vásárolni akarsz magadnak, akkor mondom, felülsz a buszra és elmész a boltba és megoldod. Gondolom nem 200 km-re lévő üzletben akarsz shoppingolni.

2017. nov. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat, de szerintem nem egy gyerek dolga bevasarolni...
2017. nov. 7. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Sajnálom a kommentelok nagy részét, nem lehetett túl boldog gyerekkorotok.
2017. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

"de szerintem nem egy gyerek dolga bevasarolni..." Szerintem meg tizennégy évesen nem kellne ennyire kiszolgáltatni magad. A nagy takarítás-jókislány alakítás meg nyilván csak azért volt hogy megkapd mait akarsz.


Ami a bevásárlást illeti: Már nyolc évesen is simán elintéztem. És de, boldog gyerekkorom volt. És tudod mit? Büszke voltam rá hogy pénz bíztak rám már ennyi idős fejjel.

2017. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 omg koszonom na vegre valaki.

#8 azert lettel ilyenxd

2017. nov. 7. 19:29
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
Milyen kiscsillag? Önálló, aki nem szorul másra ha venni kell némi kaját? És nem egy hercegnőcske aki maholnap pasizik, de a boltba képtelen elmenni anélkül hogy anyu fogná a kicsi kacsóját?
2017. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Én nem csodálom, hogy anyád ingerült veled, olyan pofátlan a stílusod, hogy két mafláson kívül semmi mást nem érdemelsz. Egy öt éves életképesebb nálad, hisztis majom.
2017. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!