Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék leállni a vágdosás...

Hogy tudnék leállni a vágdosással? Fontos kérlek

Figyelt kérdés
Na az úgy volt hogy még 2017 nyarán volt egy barátom és vele október 31. Én szakítottunk, és utánna megbeszéltük hogy barátok leszünk, és elkezte írni nekem hogy szivem stb. Azután egyszer csak letiltott. Akkor kezdtem el a vágdosást(január) és rendszeresen csináltam. Azután barátnőmnek sikerült valahogy kidobatnia velem a dolgokat (azt mondta ha nem teszem akkor nem leszünk barátok) jó ez volt február. Utánna minden nyugi volt (ezt muattam) és április végén elkezdtem újra (nagyon hiányzott már) és egészen idáig csinálom. Rendszeresen. Igazából februártól júniusig pszichológushoz jártam de nem segített semmit. És most a barátommal próbáljuk kitalálni hogyan szokhatnék le mert úgy érzem függő lettem és igazából amikor csinálom akkor megnyugszok, és jó érzés. Kérlek segítsetek. Köszönöm előre is.🤕

##vágdosas#depreszio#szakitas#segitseg
2018. aug. 12. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Felkéne fogni, hogy egy tinikapcsolat elvesztésénél sokkal nagyobb fájdalmak is fognak érni az életben.

S nem vesztettél igazából semmit.


Amúgy keress fel egy másik pszichológust.

2018. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget


Igazából apukám úgy tudja hogy már nem csinálom, és nem tudom hogy tudnék így. Nagyon megijedt

2018. aug. 12. 22:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Mondhatod neki, hogy mostanában azt érzed, hogy beszélned kell valakivel, mert úgy könnyű volt és szeretnéd örökre lezárni.
2018. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem merem. Félek hogy leszid stb. Meg hogy elmondja Anyanak
2018. aug. 12. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk úgy hogy nem csinálod te ostoba kis tinipitsa. meg fogsz lepődni de kvara majd ha felnősz hogy mennyire nagy szopas az igazi világ anyuci szoknyáján kívül és ha mar most hisztis vagy és divatdepis akkor később meg a torkodat is elmetszed majd a nagy vilagfajdalmadban. nem mondom hogy nem érdemled meg de inkább szólok előre.
2018. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Például keress a vagdosás helyett olyan dolgot, ami lenyugtat. Lehet akár ez egy jó film, vagy könyv, vagy számolj tízig, vegyél nagy levegőt...
2018. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Amúgy olvastam valahol hogy állatkát kell rajzolni a kezünkre. Az szerinted beválik?

2018. aug. 13. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.


Nekem is volt ilyen időszakom, súlyosabb gondjaim voltak, de az idő megoldotta. Jártam pszichológushoz is. A legjobb, amiket tehetsz:

- Mással foglalod el magad, programok/táborok/sport

- Barátokat szerzel, vagy a meglévőkkel elveteted a figyelmed erről, egyszerűen nem lesz időd a vágdosásra

- A kisállatos is tetszik :D

2018. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!🙂
2018. aug. 13. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Volt esetleg korábban bármi sérelem, ami ért és nem tudtad kezelni? Lehet, már korábbról induló történet ez.
2018. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!