Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan másszak ki a jelenlegi...

Hogyan másszak ki a jelenlegi élethelyzetemből?

Figyelt kérdés

Általában rosszkedvű vagyok és levert, de a szomorúság nem a probléma, hanem a következmény.


- Két éves feldolgozatlan gyász.

- Vélhetően Asperger-szindróma.

- Fogalmam sincs, ufóságom miatt lesz-e valaha párom, nehéz lesz egymást elfogadni...

- Alapból benne vagyok egy férfi-nő barátságban, ami nem egyszerű eset, valahol se veled se nélküled, de valahol még csak az se, mert igazán kapcsolat se volt.

- 2 éve belecsöppentem a felnőtt életbe, de fogalmam sincs, hogy kell helytállni benne:

-> Nincs időm semmire

-> csökkent az energiaszintem a sok stressz és megoldandó feladat miatt

-> Szörnyen unalmas a munkám, piacképtelenek a végzettségeim, ezekkel... háát, lassan szűk fél éve nem tudok melóhelyet váltani, de egyébként se érdekelnek annyira.

- A szörnyen unalmas munka közben minden negatív gondolat támad, egyszerre érkezik.

- Az erős, szűk, váltakozó érdeklődési körök egyfelől jók, mert elterelik a figyelmemet, itthon már sokkal jobban vagyok, mint a munkahelyen, van miről olvasni, elgondolkozni. Ugyanakkor ezek miatt nincs tartós, igazi hobbim, nem érdekel tartósan és megfelelő mértékben semmi egyéb, elvileg fotózok, horgolok, növényeket gondozok, főzök... de ezek el vannak nyomva a szűk, erős érdeklődési körök által, pedig...

- Előző pont okai miatt nehéz a pályaválasztás. Így az általános admin munka mellett eddigi végzettségeim piacképtelensége miatt újra pályaválasztó vagyok, de így mit?

- A beilleszkedés állandó küzdelem fentiek miatt.

- Már az életet, mint olyat se tartom szépnek, környezetemben minden családban, párban előfordul komolyabb betegség vagy az elmúlt pár évben elhunyt valaki, akár tök fiatalon. Laknak munkásszállón, takarítanak huszonévesen vonatot, tehát... körülnézek, és nincs honnan erőt merítenem, hogy az élet szép, mert nem.

- Mindenért küzdök, mert küzdő típus vagyok, sokat fejlődtem jellemileg emiatt; de nem mindig tudom, hogy azért küzdök-e, amiért tényleg érdemes?

- Kétfős a család (külön élünk), és a rokonért nagyon addógom, főleg egészségügyi okok miatt meg mert nem tud spórolni.

- Ja, amúgy én se vagyok egészséges, de legalább hipochonder + a nyugati orvoslásban nem 100%-ban bízom.


2018. aug. 13. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

1. Szerintem találj egy hobbid amiben örömöd leled.

2. Sportolj, annyival jobb lesz az egészséged.

3. Tanulj valamit ami érdekel is meg piacképesebb. Akár levelezőn.

2018. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg otthon tanulok programozást pár hete. Meglátjuk, mi lesz belőle. Ez ártani nem árt, agyat tornáztat és a monoton munkát ellensúlyozza, tehát jól esik utána.

A hobbikról írtam fentebb. :)

Sportolgatok, de nem igazán szeretem, lásd a hobbikról szóló részt. Időm sincs elég mozgásra. Most futóversenyekkel próbálkozom, az motivál.

2018. aug. 13. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

A futóversenyek is jók, ha gondolod, kipróbálhatsz valami olyan sportot is ami teljesen újdonság neked. Így lehet még jobban feldob. Vagy eljárhatnál esetleg valami helyre csoportosan sportolni, ahol új embereket ismerhetsz meg. Úgy látom, főleg olyan "szerencsétleneket" ismersz, már bocsi, lehet jó lenne valaki újakat akik nem a saját bajukat juttatják eszedbe.

A hobbival kapcsolatban: ha találnál embereket akiket azok kötnek le mint téged, lehet érdekesebbnek találnád magát a tevékenységet.

Meg ha igazán nem köt le semmi, akkor szabd meg mennyi időt szánsz valamire és talán nem unod meg.

2018. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Emberből már így is túl sok. Tényleg.

Heti pár ilyen-olyan társas program van.

Azt nem értem (nem kötözködés, jó indulattal nem értem), hogy miért annyira fontos a hobbi, amikor már adottak az erős, szűk érdeklődésk köreim, és ha azokba elmélyülök, semmi más nincs számomra, így a gondok se? Szerintem jobban kiszakítanak a sok sz.rból, mint egy egészséges embert egy átlagos hobbi.


Nem az kell nekem, hogy otthon (abban az irtó kevés szabadidőmben) kiszakítson valami, attól egyrészt a monoton munka alatt ugyanúgy sz.rul leszek, másrészt

Magára az élethelyzetre kell tettleges megoldás!!!!!

2018. aug. 14. 05:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak egy könyvet tudnék Neked ajánlani, ha gondolod olvasd el, és végezd el a gyakorlatokat:


[link]


:)

2018. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, de idézni tudom magam:

"de a szomorúság nem a probléma, hanem a következmény"



Ha megoldanám valahogy a konkrét élethelyzetet, jobb kedvem lenne.


Szedhetek gyógyszert is, de attól még nem oldódik meg pl a munkahelyváltás

2018. aug. 14. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező?
2022. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!