Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet nem félni a...

Hogyan lehet nem félni a haláltól?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, mert újabban vissza-visszatérően nagyon félek a haláltól. Mostanában sokat változtam és rájöttem nem igazán éltem jól eddig, lusta voltam, nem csináltam azokat a dolgokat, amiket szerettem volna, csak a "szürke hétköznapok"ban éltem, folyton csak keseregtem és nem vettem észre a szépet az életben. Most hogy változom, és kezdek rájönni mennyire nem éltem eddig, és mennyi mindent szeretnék csinálni, elkezdtem félni a haláltól, illetve az foglalkoztat hogy igazából akármelyik pillanatban történhet bármi, és az is milyen durva már, hogy eddig nem történt semmi és úgymond ez milyen csodálatos. És hogy mennyire magától értetődőnek vettem az életet, miközben nem az, s ezért sokszor félek a haláltól mostanában. Szerintetek hogyan lehet ezen túllendülni, lehet-e egyáltalán, vagy az ember mindig félni fog a haláltól?

2018. aug. 15. 16:27
 1/5 anonim válasza:
100%

Azta, pont mostanában gondolkodtam én is rengeteget ezen :D

Én úgy gondolom hogy ez természetes dolog, de maga a halál, úgy nagy általánosságban a legnagyobb félelmem. A szeretteim halála és a saját halálom is. Nagyon aggaszt hogy semmit nem tudok tenni ellene pedig még fiatal a vagyok. Próbálok mindent megtenni azért hogy boldog életem legyen, és azoknak is akikkel törődöm.

Nem sok tanácsot tudok adni, de biztos vagyok benne hogy nem vagyunk egyedül ezzel.

2018. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

#1 vagyok

Még annyit szeretnék írni így utólag, hogy ha sokat gondolsz erre felemészt az egész. Ha bármikor eszedbe jut, gondolj másra, hallgass meg egy jó zenét, edzz, menj el sétálni, tereld el a figyelmedet valamivel.

2018. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minek félni tőle?

Úgysem kerülheted el az elkerülhetetlent

2018. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ilyeneken ne gondolkozz, hanem maxold ki az életed! Ha vallásos vagy akkor meg ottvan a lélekvándorlás vagy a menyország.
2018. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, jöhetnek még.

Ami miatt aggaszt a dolog hogy így a halálfélelem miatt elkezdtem félni bizonyos dolgoktól, pl. repüléstől... tudom, az a legbiztonságosabb utazási forma, és mégis.. :( de megpróbálom átfordítani ezt magamban és tényleg arra koncentrálni, hogy minden napot kihasználjak.

2018. aug. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!