Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen lenéző...

Miért vagyok ilyen lenéző mindenkivel? Hogyan változhatnék?

Figyelt kérdés

Egy hatalmas problémát véltem magamban felfedezni, amiért utálom magamat. Legfőképpen a szüleimmel, nagyszüleimmel és még sok emberrel is szoktam így viselkedni. Nagyon lenézően beszélek velük, ok nélkül, mintha ők azért lennének, hogy zavarjanak engem és én pedig ezért vagyok velük ilyen. Úgy válaszolok mintha én olyan nagy okos lennék, valami felsőbbrendű és teljesen lenézően beszélek velük. Kamasz vagyok, oroszlán horoszkóppal, miért lehet ez? Gyűlölöm magamat miatta, mert egyáltalán nem érdemlik ezt meg. Miért vagyok ilyen akaratomon kívül? Mikor velük beszélek elfelejtem, hogy ilyen vagyok és így beszélek. Amikor meg egyedül vagyok és ezen gondolkozom teljesen más véleménnyel vagyok mintha velük beszélnék. Változni akarok de nem tudom, hogyan.

Volt már valakivel ilyen? Tudnátok valamit tanácsolni?



2018. aug. 16. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ne csináld
2018. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%

"véltem magamban felfedezni"


Szóval még nem fedezted fel, csak azt hitted, hogy felfedezted?

2018. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Mobilozz meg gépezz kevesebbet. Agresszívvá tesz.
2018. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
14%
Hát, ha hiszel a horoszkópban, akkor aztán még okod sincs, hogy másokat lenézz
2018. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, kamasz vagy, ilyenkor pedig ez bár egyáltalán nem szép dolog, de normális. Ki fogod nőni valószínűleg.

Amit ajánlani tudnék, az az, hogy a kirohanásaid után bocsánatot kérsz meg persze megpróbálod alapjáraton is visszafogni magad, lehiggadni belül, mielőtt válaszolsz. Kicsit megpróbálhatod a szüleid szemével is nézni a dolgokat, nekem 18 évesen ez már sokat segít abban, hogy ne vegyek mindent támadásnak és veszekedés helyett nyugodtan beszéljük meg a dolgokat. Nem mindig sikerül persze, de elmondhatom, hogy egyre többször. Bár ebben talán a kor is benne van, 16 évesen sokkal nehezebb volt.

2018. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Énis ien vagyok, csak rosszabb, mert én nem kamasz vagyok, hanem felnőtt.

Egy kis önuralommal, odafigyeléssel lehet javítani a helyzeten. Én úgy csinálom, hogy teszek egy elhatározást, hogy igenis, mindenkivel kedves és türelmes leszek ma, még a leghülyébb emberrel is.

És odafigyelek nagyon,hogy be is tartsam.

2018. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a tény, hogy mindezt ide leírtad, tehát az, hogy ezeknek tudatában vagy - a legjobb út ahhoz, hogy "jó útra térj". Ha mindez igaz, amit leírtál (és miért is kételkednék az őszinteségedben?), akkor részedről csak egy komoly elhatározás kell: "Mielőtt reagálok mások beszédére, jól meggondolom, hogy mit válaszolok?" Hidd el, hogy nem lesz nehéz. Önuralom kérdése. Nekem nagyon tetszik az 5-ös a 6-os válasza. Fogadd meg a tanácsukat. Nem írod, hány éves vagy, csak azt, hogy kamaszkorban vagy. Ez részben igazolja a cselekvésedet, de azt azért vedd tudomásul, hogy emiatt senkit sem szabad sértegetni, ignorálni, levegőnek nézni. Nagyon közel vagy ahhoz, hogy mindezt legyűrjed magadban, de ezt azért keményen akarni is kell! Ehhez kívánok sok sikert!
2018. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, jó kívánságokat, nagyon jól esnek! Hiszek a horoszkópokban, de olyan sokat nem tudok róluk, a sajátomét ismerem valamennyire.

Tényleg nagyon szépen köszönök mindent, elhatároztam magamban, hogy abbahagyom és kétszer átgondolom a válaszaimat, kedvesebben szólok emberekhez és mindig észben tartom, hogy nem bántani akarnak, nincs okom rá.

2018. aug. 16. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Látod, milyen egyszerű?! Soha semmit az életben ne tegyél elhamarkodottan, megfontolás nélkül! Állítólag a Dalai Láma mondta (csak az értelmét idézem), hogy ha valaki olyan kérdést tesz fel neked, amire hirtelen nem tudsz vagy nem akarsz válaszolni, kérdezz vissza: "Ez miért érdekel téged?" Amíg válaszol, lesz neked is időd átgondolni a magad válaszát. Minden jót!

2018. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!