Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítségre van szükségem (? )

Segítségre van szükségem (? )

Figyelt kérdés

Kamasz vagyok, depressziós, apámat nem ismerem, anyukám nem foglalkozik velem túlzottan, a nagymamám és a (egyetlen) barátnőm állnak hozzám legközelebb, de a nagyim nem veszi észre, hogy problémáim vannak, azaz néha beszélünk róluk, de csak egy keveset mondok el neki belőlük, mert nem akarom, hogy ezen aggódjon, amikor utoljára kicsit többet mondtam neki, majdnem agyvérzése lett, annyira felizgatta magát... a barátnőm abszolút nem tudja, hogy problémáim vannak, félek neki elmondani... de most rólam: rengetegszer gondoltam már arra, hogy meg akarok halni... egyszer egy osztálykiránduláson majdnem leugrottam egy várból, de nem tettem meg, féltem, hogy nem halok meg, és mégjobban kiközösítenének utána... azóta megbántam, hogy nem tettem meg, már egyből fél órával az eset után a lelkembe tiportak (nem részletezném), azóta többször lennmaradtam a víz alatt a kádban, de amikor már kezdtem fulladozni, mindíg feljöttem, mert nem bírtam megtenni... már egyszer felmásztam az ablakra is, hogy leugorjak, de végül megint nem tettem meg... amikor ezt írom, kb 10 perce elindultam az ablakhoz, de meghallottam, hogy anyám most ér haza, inkább visszafordultam. Anyámtól semennyi szeretetet nem kapok, sőt: egyik nap sírva rámnézett, és megkerdezte, hogy miért keserítem meg az életét, pedig éppen csak kijöttem a szobámból, hozzá se szóltam, iskolában jó tanuló vagyok, főzök magamra, erre sem kell figyelnie, és takarítok magam után... van szerelmi csalódásom is, de abba nem mennék bele, és az szerintem nem is annyira fontos most...

Nem értem, mi értelme az életnek, mi lesz jobb, ha én életben maradok...félek megölni magam, de egyuttal meg akarom tenni. Már többször akartam felhívni segélynyújtó vonalakat, de nagyon szégyenlem... most itt, hang, arc és név nélkül, gondoltam segítséget kérek, hátha...



#Meg_akarok_halni
2018. szept. 23. 22:43
 1/4 anonim válasza:
nehogy olyat tegyél, amit később nem tudsz visszacsinálni :)
2018. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fel kellene dolgoznod ezt a sok sérelmet. Az iskolában nincs színjátszó csoport? vagy nem tudsz elérni valahol pszichodrámát? az jó vezetőkkel nagyon segítő tud lenni. Eljátsszátok a gondokat dramatizálva -és ezáltal jobban megérted a világot, az embereket, magadat is...
2018. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg senki, de senki nincs a környezetedben, akit ismersz, aki téged ismer, és elmondhatnád neki a problémádat? A nagymamádat kíméled, megértem, a barátnőd még nyilván szintén fiatal.


Egy nagynéni? Egy szimpatikusabb tanár? Bárki?

2018. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NEM SZÉGYEN segítséget kérni!
2018. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!