Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Merre tovább az életemben?

Merre tovább az életemben?

Figyelt kérdés
Akik szerencsések megtalálnak az életeben valamit ami szenvedéllyel tölti el őket, adott az én esetem, szeretek valamit, szenvedéllyel tölt el, minden egyes pillanatát megélem és tudom, hogy ott a helyem, de veszélyes és életembe is kerülhet, az egyetlen amit féltek ezzel kapcsolatban pedig a családom, a fájdalom amit okozhatok nekik vele. Úgy élhetem az életem ahogy akarom, ismerem magam, szeretem és elfogadom, tudom milyen ember vagyok és mit akarok, ez az egyetlen akadályom, a szeretteim. Mivel nem változtatnék semmin és úgy élek ahogy nekem kell én nem félek a haláltól, hogy holnap vége lehet mert amíg tapasztalom és érzem addig teljességet érzek, legalábbis a teljesség felé tart mert ott van az érzelmi akadály családom fele. Mi szerintetek a helyes döntés? Ha már megkaptam ezt az életet élni ahogy nekem kell vagy figyelembe venni másokat és aszerint nem eljesen úgy ahogy kellene, de így másoknak jobban?
2018. okt. 3. 23:47
 1/2 Duenna ***** válasza:
Aki veszélyes életet él, annak nem való család. Miért? Mert ha családod van, akkor felelős vagy értük. Ha véletlenül a haláloddal otthagyod a családodat, akkor nekik hogyan lesz tovább? Tehát kiderül, hogy önző vagy, mert csak magadra gondolsz, és nem a szeretteidre. Halálod után bármit megbánni, már túl késő lesz. De ha neked így jó (szabad akaratod van saját magad fölött), akkor bármit is teszel, az a te szabad akaratodból történő saját döntésed.
2018. okt. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyban függ attól, hogy milyen szenvedélyről van szó, ha csak nem tűzoltó vagy, és azért csinálod, mert életeket mentesz, akkor ne csináld. Ha például hegyeket mászol, az is nagyon veszélyes, de azt nem muszáj, ne kockáztasd az életed, abból csak egy van, és a családod miatt sem. Inkább keress más kevésbé veszélyes szenvedélyt.
2018. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!